Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan váljak el valakitől,...

Hogyan váljak el valakitől, aki fontos volt nekem, de valójában egy szemét ember?

Figyelt kérdés

Fejben nem vagyok egészséges, depressziós vagyok és nincs diagnosztizálva, de szóba jöhet borderline, egyéb személyiség zavar és egyszer mondta rám valaki, hogy akár bipoláris, úgyhogy ezek fényében szeretnék választ kapni a kérdésre.

Olyan, mintha kihasználta volna kicsit a sérültségemet, sokat hazudott nekem, olyanokat, amiket szerettem volna hallani valakitől, aki szeret, de ő nyilván átvert és nem nagyon érdekli, hogy milyen problémát okozott nekem ezzel. Nagyon sértett és dühös vagyok, bántom is magamat, mert hazugság, hogy figyelmet kapok. Nagyon nehéz elszakadnom fontos embertől, akkor is ha kéne, nem akarok tűrni, elég labilis állapotban vagyok, hogy elfognak hagyni. Magányos is vagyok, nem tudom, hogyan hagyjam el pont ebben az időszakban, hogy ne boruljak ki annyira. Nem igazán tehetem meg, hogy összeomlok, mert vizsgáim vannak...és tartok az ezt követő mélyebb depressziótól is.



2019. jún. 10. 19:30
 1/9 anonim válasza:
100%
Ismerős helyzet. Nekem is hasonló problémáim vannak csak én vele élek ráadásul nincs hova mennem az albérletek drágák sajátra pedig nem tellik. De amit javasolni tudok neked fordulj orvoshoz erősödj meg tanulj meg nemet mondani és fokozatosan szakicsd meg vele a kapcsolatod ne keresd napokig ne hívd fel csak ha muszáj stb. Ami fontos hogy fogd fel pozitívan a dolgot bármennyire is nehéz
2019. jún. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Első: köszönöm!

Többi : Minek kell hazudozni? Az miért jó, hogy tudja, hogy bántja a másik embert? Ja, értem szerinted csak, akkor érdekes valaki, ha hazudik, különben senkinek sem kellene. Az emberek nyilván afelé hajlanak, amit szeretnének az életükbe, ez nem egy nagy rejtély, nemtől függetlenül. Az egy dolog, hogy hittem neki, de mint látod ez a mentális egészség kategória, nem egyszerű az elszakadás, olyan emberekhez szólt a kérdés, akik érintettek ebben. Ezen kívül kérlek ne kombinálj, hogy helyes meg társai, ilyen elméletekre nem vagyok kíváncsi, nem ilyen jellegű dolgokról van itt szó.

2019. jún. 10. 21:03
 3/9 anonim ***** válasza:

Most koncentrálj a vizsgáidra. Diagnosztizált borderline vagyok, szintén egyetemre járok, a héten lesznek a vizsgáim. Én is nehéz időszakot és érzelmi viharokat élek meg, ezért is a tanulásba temetkezem. Most még egy szárazabb tárgy felett görnyedni is jobb opció...


Esetleg amit megtehetsz, hogy a vizsgákra való tekintettel szünetet kérsz tőle, hogy ne találkozzatok addig, amíg az utolsó meg nem lesz. Utána pedig valamivel tisztább fejjel tudsz dönteni.

2019. jún. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

próbálom a távolságot tartani, egyelőre nem keres, de szerintem fog, nem tudom, akadt egy kis konfliktus és letiltottam

nagyon vágyom a figyelmére és a társaságára, de folyamatosan azon agyalok, hogy hogyan ártott nekem és hergelem magam, egy ideig ha akarnám se tudnám látni szerencsére, mert dolga van

sajnos a tanulástól ez még inkább elvon, nagyon szorongok és nehezen koncentrálok ettől függetlenül is, a tanulási kényszer és ez a helyzet fokozza egymást

és köszönöm neked is, hogy válaszoltál!

2019. jún. 10. 22:34
 5/9 anonim válasza:

Azt írod magányos vagy. Miért kínlódsz ezzel a kapcsolattal, ha tudod, hogy rossz neked? Miben változik a helyzeted, ha találkoztok? Leírom: nem leszel egyedül, de ugyanúgy magányos maradsz. Érdekes igaz?


Szerintem neked nincs mentális betegséged, egész egyszerűen túl sok stressz ért mostanában, össze-vissza olvasgattál mindent az interneten és úgy bizony könnyű diagnosztizálni betegségeket, hogy gőzünk sincs hozzá, hogy mi az...


Lépj ki abból a "kapcsolatból" vizsgáidat meg éld túl, ha egyetemi vizsgák, csak görbüljön az a jegy, minden más eredmény már csak ajándék lesz. Aztán ott a nyár, foglald le magad számodra hasznos és kedves tevékenységekkel, mindegy mi az. Ha a takarítás, akkor az, ha olvasni szeretsz akkor az. Sajnáltasd is magad, néha ez is szükséges, de ne vergődj egy helyben, hogy "jaj de rossz nekem!"


Mindenki szakított már, lépett ki rossz kapcsolatból, a tiéd sem egyedi eset, bármennyire is próbálod színezni. A saját nézőpontodból egyedi, az enyémből az enyém volt egyedi... Végsősoron az interneten egy kívülálló szemével mindkettő ugyanaz: egy kimerült kapcsolat, ami véget ért.

2019. jún. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5

egyrészt nem vagyok hivatalosan együtt vele, csak van némi viszonyunk, nem is említettem erről semmit direkt, mert nem annyira lényeges

másrészt kérlek ne légy már okosabb, hogy szerinted nincs mentális problémám, ezzel kapcsolatban nem kértem a véleményedet és ez ennyi információ alapján nem is derülhetne ki, ez az én közlésem volt, hogy ez a helyzet és olyanok válaszoljanak, akik értik ezt a szempontot, nem diagnosztizáltam magamat, gyanú van rá

nem, nem színezem és nem is érdekel, hogy egyedi e, tanácsot kértem, hogy hogyan lehetne tenni valamit, esetleg szakember miket tanácsolt másoknak, tapasztalatok

"miért kínlódsz ebben a kapcsolatban ha tudod hogy rossz neked?" na ebből látszik, hogy fogalmad nincs, hogy miről van szó

neked van valami problémád egyáltalán? nem a párkapcsolati kérdésbe írtam ki, de nekem úgy tűnik, hogy úgy válaszolsz, mintha ott lenne

ne haragudj, de nem tudom értékelni a válaszodat, eléggé bicskanyitogató, az egy dolog, hogy stresszes vagyok, amit említettem is, de ez csak erősíti a problémát, eltüntetni nem fogja, hogy pl pofozom és verem magamat, ez is csak egy részlet, egész regényt nem fogok ide kiírni


kérlek ne írj ide többet, ha jót is akartál, most nem sikerült, fogadd el

2019. jún. 13. 22:38
 7/9 anonim válasza:

"sokat hazudott nekem, olyanokat, amiket szerettem volna hallani valakitől"


Tehát továbbra is csak azt szereted hallani/olvasni, ami lehet, hogy hazugság (értsd: nem igaz, téged idézve: gyanú van rá).


Engem nem érdekel miben hiszel, segíteni akartam. Nem jött össze, ebben egyetértünk. Kitartást azért!

2019. jún. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oke, akkor elarulnad, hogy honnan van ez a nagy fene igazad, mikor ez egy anonim oldal, azt se tudod ki vagyok, es direkt ködösítek, hogy nehogy rájöjjön valaki, hogy ki vagyok, illetve az előéletemről se beszéltem? :)))))

Most komolyan, mire vagy ilyen baromi "okos"?

Es még egyszer megkerdezem, neked van egyáltalán valami mentális problémád? Mert azt nem fogadom el, hogy jaj valami ismerős volt a kerdesemben, magadra ismertél és hát te neked nincs bajod, tehát a kerdezonek se lehet....

Nem értem, hogy gyakorin miért kell mindent az emberek szájába rágni, nem lényeg, ha bizonyítanám is, mert ez csak egy rohadt kérdés. Na de akkor tessék, hogy boldog legyél, orvos mondta, hogy gyanú van rá, de nem volt időm az utóbbi időben eljarni. Örülsz? Es ezt remélem az is olvassa, akinek máshol is ekkora igazsagerzete van a semmire, mert már rohadtul idegesítő, nem egy rohadt anonim kerdesnel kell kielni a baromsagaitokat.

2019. jún. 14. 10:05
 9/9 anonim válasza:
2019. jún. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!