Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kövessem következeteseb...

Hogyan kövessem következetesebben a diétámat? Többi lent.

Figyelt kérdés

Valójában ez az egész dolog kicsivel összetettebb, mint szimplán követni a diétámat, szóval most megpróbálom elmagyarázni.

Az egész kb. 2 éve kezdődött, amikor év közben eléggé meghíztam (ami a mostani súlyomnál jóval kevesebb volt), ami nyáron elkezdett nagyon zavarni. Akkor elhatároztam, hogy lefogyok, de minél jobban próbáltam, annál többet híztam. Long story short, az elmúlt 2 év alatt sokat felszedtem, jelenleg 58 kiló vagyok (166 cm és 17 éves lány amúgy).

Kb. 1 hónapja elhatároztam, hogy most TÉNYLEG lefogyok, semmi nem akadályozhat meg ebben. Az elején jól ment, sokat is fogytam, viszont egyre inkább elvesztettem a motivációmat, elkezdtem újra sokat enni, szóval most megint a kiindulási 58 kilómnál tartok. Ez leginkább lelkileg visel meg, nagyon rossz érzésem van sokszor már csak attól is, hogy suliba/utcára kell mennem, ahol az emberek látnak.

Az a baj, hogy eddig bármilyen diétát elkezdtem (legyen az könnyű, vagy nehéz), mindig elegem lett belőle egy idő után, és mindent visszahíztam. Igyekszem evés előtt is mindig belegondolni, hogy mi az amire tényleg szükségem van, de sokszor még így is megeszek csomó édességet. Egyszerűen nem tudom felmérni sokszor, hogy mennyire rossz érzésem lesz miután nassoltam, és mennyire szomorú leszek, ha látom a tükörben, hogy megint híztam.

Már azon is gondolkoztam, hogy visszamondok egy nyári tábort, csak azért, mert egyik nap acquaparkos program lesz, és nem bírnám ki, hogy az emberek engem nézzenek akár fürdő akár rendes ruhában.

Alapból egy nagyon nyitott és szociális ember vagyok, a barátaimnak sem mutatom soha, mit gondolok az alakomról, csupán azért, mert úgy érzem kínosabb lenne, ha bevallanám, hogy nem szeretem a testemet, ezért inkább próbálok magabiztosnak tűnni, hogy senki ne vegyen észre semmit.

Mindennek tetejébe pedig a barátnőmnek, aki mindig is nagyobb darab volt nálam, sikerült majdnem 10 kilót fogynia év közben, ami szintén csak az én önbecsülésemet csökkenti.

Mit tanácsoltok, hogyan tudnám betartani jobban a fogyókúrámat, és hogyan tudnám jobban elfogadni önmagam, hogy ne kelljen megjátszanom magam az emberek előtt?

Nagyon köszi a válaszokat, fontos lenne. :)



2019. jún. 12. 00:33
 1/2 Skatebird ***** válasza:

Ne akarj túl gyorsan eredményt, heti 1-1,5 kilónál gyorsabban ne haladj, mert ha túl gyors a fogyás, vissza fognak jönni a kilók.


Drasztikus fogyókúrák helyett próbálj meg életmódot váltani. Ettől nem kell megijedni, ne arra gondolj, hogy innentől csak nyúlkaján élhetsz életed végéig, miközben maratonokat futsz. Kis változtatásokat csinálj, amik betarthatóak. Kezdésnek pl. válassz egy szimpatikus sportot heti 3-4 alkalommal.Nem muszáj atletizálni, lehet az tánc,rg vagy röpi, bármi más is ha csapatban szeretsz sportolni(és így könnyebben betartani az alkalmakat),de lehet pl görkori, bicaj, ha inkább egyedül mozognál.

Fogyás akkor történik, ha kalóriadeficitben vagy, tehát kevesebb kalóriát viszel be mint amennyit elhasználsz.

Az is fontos, hogy mikor eszel. Érdemes testmozgás előtt kb 1,5 órával. Főleg, ha bűnözni készülsz:) pl az ember a szülinapján nem szeretne lemondani a tortáról, de ilyenkor délután segít egy plusz görkorizás, biciklizés,úszás vagy amit szívesen csinálsz.

Mielőtt eszel, igyál egy pohár vizet.

Próbálj egészséges ételeket választani.

Ha főétkezésen kívül nyúlsz kajához, gondold át, hogy tényleg éhes vagy-e, vagy csak unatkozol, ideges vagy, szomorú, vagy bármi más okból ennél.

A beállt a napi étkezési rutinod, ne agyalj rajta tovább, ha mégis kalóriát kell számolni, vagy valami, azt evés előtt tedd. Mert az emésztés sajnos az agyban kezdődik. Ha ételre gondolsz, nem csak a nyálelválasztás indul meg, de a gyomorsav termelődés is, tehát valóban éhes is leszel.


Kezdésnek ennyi elég, aztán ha úgy érzed, bármikor tökéletesítheted a programot:) de csak fokozatosan.


Szurkolok!

2019. jún. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
166 centihez 58 kg, és még tanácsokat adnak, hogy hogyan fogyjon tovább! Vak és világtalan.
2023. szept. 12. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!