Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sivár az életem. Nem tudok...

Sivár az életem. Nem tudok örülni semminek. Ma szereztem meg a diplomát, de egyszerűen nem várom a jövőt. Félek a jövőtől. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Évfolyamelső lettem, a legjobb vagyok. Mindenki azt hiszi, hogy milyen jó nekem. Szép vagyok, okos... amit a pszichológus belémvert. De én legbelül mégis utálom az életem, félek mindentől. A pszichológus nem vesz komolyan, annak ellenére sem, hogy szívem szerint megölném magam. Nem tudom magamra erőltetni a pozitivitást, amit ő elvár tőlem.
2019. jún. 12. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Ez a hamis pozitivitás ami manapság divat, sokakra nyomasztóan hat, ne aggódj. Sajnos sok pszichológus teljesen felveszi ezt a maszkot, nem lehet velük érdemben beszélni.


Próbálj másikat keresni, olyat, aki komolyan vesz - akihez tudsz emberi módon kapcsolódni. Amit leírtál, abból úgy tűnik, depressziós vagy. Ez nem függ össze az évfolyamelsőséggel/szépséggel/okossággal etc.

2019. jún. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hasonló vagyok én is. Mindent elértem az életben amit el szerettem volna, és az a helyzet, hogy innen nincs hova tovább. Voltak álmaim, amik valóra váltak, de csak ürességet érzek azóta. Tavaly ilyenkor már annyira változtatni akartam a dolgokon, hogy bátorságot merítettem, és elkezdtem karakteridegen dolgokat művelni. Kerestem a veszélyt, részegen bringáztam, felmásztam helyekre, bementem illegális területekre, de egyrészt egy nagyon durva kéztörés után rájöttem hogy az élet nem játék, másrészt arra is, hogy ez nem én vagyok. Jelenleg ott tartok, hogy az élet apró örömeit kutatom. Kimegyek a természetbe, nézem a rovarokat... Ültettem zöldségeket... Minden nap sétálok egyet csak úgy, céltalanul. Hót nyugger dolgok ezek, nekem mégis segítettek. Akik úgy vannak vele, mint mi, le kell győznünk a belső démonainkat. Első sorban a jövőtől való félelmet. Olyan célokért kell küzdeni, ami nekünk jó, és amire mi büszkék vagyunk, nem olyanokért, amit mások elismernek. Tudom, nem könnyű, ha az ember ki van égve. De mindig lesznek benne jó pillanatok, jó szakaszok, hullámhegyek. Persze lesznek rossz pillanatok is, de azokat valahogy meg kell tanulni átvészelni. Mint mondtam, én ezt a természet közelségével tudom elérni. Madarakat hallgatok, hangyabojt nézek, tó körül sétálok, békákat, halakat lesek meg, csupa csupa hétköznapi dolog, de a természetben sosem csalódok. Az mindig megnyugtat. Ne fojtsd el magadban a rossz érzéseket. Inkább próbáld meg logikusan a helyére tenni a fejedben.
2019. jún. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En 37 éves vagyok és az egész életem eddig hullámzó volt, de ezzel megtanultam nagyjàból együtt élni. A mérleg nyelve a pozitív felè billent.

Azonban kb 3 éve csak negatív van. Depressziós vagyok. 3 pszichológusnàl is jártam, de otthagytam őket, mert annyi volt a terápia kb, hogy napi 45 percet minimum sportoljak meg csinaljam amit szeretek.. En is zavarosnak latom a jövőt, nyomaszt a családalapítás, szeretnék gyereket, de nagyon nagy bennem a szabadsàgvágy is. A kettő küzd bennem. Nálad nincsen esetleg valami hasonló. Mindig találok valami okot arra, hogy hónapokig marcangoljam magam. Most pl öregnek tartom magam. Olyan dolgok miatt vagyok szarul, ami nem nirmális és ennek tudatában is vagyok csak nem tudok változtatni. Sokszor legjobban az tesz helyre, ha valakivel aki hasonló passzban van kibeszélem magam és közben érdekes jobban erzem magam.

Amennyiben Te is így vagy, akkor irj privátot, ha gondolod! Ne csüggedj en mar sok szarból kojottem. Neked is sikerulni fog. Remelem nekem is újból.

2019. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyes pszichológusok egy adott módszertant erőltetnek: ha úgy érzed nem működik, keress egy másikat.


Érdemes lehet beszélni pszichiáterrel is: előfordulhat, hogy mindaz a negatívum, amit érzel, gyógyszer hatására teljesen elmúlik. Nem érdemes szenvedni!

2019. jún. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szegénykém! Te is "én vagy"? Szard le a pszichológusokat, ugyanezt csinálták velem is. Elfáradtál valószínűleg. Ölelés neked!
2019. nov. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!