Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valószínűleg sosem leszek...

Valószínűleg sosem leszek normális?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz gyerekkorom volt, aztán ahogy gimibe kerültem elmúlt minden probléma itthon, viszont a lelkem sérült maradt. Szociális szorongással, depresszióval és hipochondriával kezdtem a gimnáziumot, majd ez igaz volt az egyetemi évekre is. Sosem voltam még boldog, egyszerűen nem tudom milyen érzés, ha valaki elégedett az életével. Egyébként jó eredményeim voltak mindig, pénzem is van, mindenem megvan a boldogsághoz, de én ugyanazt a keserves szorongást érzem. Az igazat megvallva, lehet nem is merek boldog lenni. Egyszerűen pusztítom magam, kívülről minden oké, irigyek rám, de én csak pusztítom magam és már az egészségi állapotom is romlani kezdett (24/L). Jártam 5 pszichológusnál, most is járok, de nem érzem, hogy segít. A függőségeim rabja vagyok.
2019. jún. 16. 04:19
 1/2 anonim ***** válasza:
Én egészen kicsi koromtól kezdve, pszichésen nem vagyok rendben. Hangok vannak a fejemben, kényszeres vagyok, skizoid személyiség zavarom van, bipoláris vagyok, én is sokáig úgy gondolkodtam mint te, mivel minden honnan kizártak. Nem voltak barátaim. Mindenki bolondként kezelt, kivéve itthon. De aztán rájöttem hogy ki a normális az nagyon szubjektív fogalom. Kinek mi. Sok úgymond normális ember szörnyű dolgokat tesz a másikkal. Szóval felmerül a kérdés hogy valóban az a normális akinek semmi baja? Élhetsz normális életet én is azt teszem. Csak hozzá állás kérdése minden, hogy te mit gondolsz magadról. Mert azt fogják rólad gondolni amit te saját magad sugárzol magadról. Én sem leszek soha úgymond normális de nem is bánom, mert boldog vagyok így. Jó életed lehet
2019. jún. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Tökjó, hogy jársz pszichológushoz, de nem ő fogja megoldani a problémád. Neked nagyon akarnod kell jobban lenni, akarnod kell szeretni magad, és bármit megtenni hogy elérd ezt a célt. Ekkor kezdődhet el a változás.
2019. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!