Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Függő vagyok a rajz kapcsán,...

Függő vagyok a rajz kapcsán, minden nap rajzolnom kell ha kimarad egy nap katasztrofálisan érzem magam, mit tegyek? 26F

Figyelt kérdés
Művészeti iskolába jártam és a mindenem a rajz. Minden nap rajzolok. Mindig készítek vázlatokat, írom össze a gondolataim és majdnem mindig ezen jár az eszem. Munkahelyen is gyakran beszélek erről. (Könyvesboltban dolgozom mint eladó.) Amikor hazaérek a munkából, folytatom a rajzolást. Ismerőseim szerint gyönyörűen rajzolok, de aggódnak értem, mert úgy látják függő vagyok. Én is pontosan így látom, sajnos függő vagyok. Korábban már volt pszichológusom, beszéltem vele erről. Nem tudom elképzelni magam családemberként, apaként, mert akkor nem jutna idő a rajzra. Azt javasolta keressek más dolgokat amik lekötnek, de mindig hiányzott a rajz. Mit tudok tenni az ügy érdekében? Hogyan lehetne orvosolni ezt a kényszeres függőséget?
2019. jún. 25. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy ez hogyan lehet függőség. Szerintem egy jó hobbi, én is gyakran rajzolok, hetente van hogy 5x-6x is. Ha ez téged ennyire zavar, keress más hobbikat, vagy valamit, ami leköt.
2019. jún. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mért baj az, ha napi szinten rajzolsz? Mindaddig, amíg ellátod a munkádat, rendben tartod magadat és a lakásodat, eszel, néha azért valahova elmész, bevásárolsz, emberekkel szóbaállsz, addig nincs ezzel semmi baj. Mért kéne megfosztani magadat a hobbidtól? Ha Picasso is úgy gondolta volna, hogy ő súlyos függő, akkor most szegényebbek lennénk néhány képpel. Ha majd szembetalálkozol álmaid nőjével, akit el akarsz venni feleségül, akkor nyugodj meg, háttérbe tud vonulni a rajz a szerelem mögött.
2019. jún. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez csak egy gondolat a fejedben, ami bizonyos érzelmeket energetizál. Figyeld meg az érzést, amit érzel, mint külső szemlélő. Ha elég sokszor megteszed, akkor előbb-utóbb el fog tűnni.
2019. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De most ez komoly? Az a gondod hogy rajzolsz?

Probáld meg összevetni mondjuk egy alkoholistával, drogossal vagy szerencsejátékossal a helyzeteted.

És utánna tedd fel újta a kérdést magadnak.

2019. jún. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

22:09


Teljes mértékben igazad van! Egyet kell értenem veled, ameddig ellátod a munkám, rendben tartom magam és a lakásom, eszem, néha elmegyek rendezvényre, bevásárolok, emberekkel beszélgetek, addig nincs ezzel semmi baj. És teljes mértékben igaz az is, hogy ha Picasso nem dolgozott volna olyan keményen, akkor nem láthatnánk a festményeit. Imádom a stílusát, nagy példakép a számomra!


00:14


Veled is egyet kell értenem. Nem iszok alkoholt soha vagy bármi más, nem dohányzom, ilyesmik. Hála az égnek, hozzáteszem! Amennyire lehet, egészségesen élek, tudod sok zöldség, gyümölcs, teázás, ilyesmik.

2019. jún. 26. 18:31
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Szörnyű, hogy nem vagy ugyanolyan unalmas fxsz, mint a környezetedben élők 90%-a :D Hát milyen olyan az az ember, aki rajzol? Orvoshoz kell vinni, hogy ki pszichologizálják belőle ezt a szörnyű devianciát, hogy aztán mehessen vissza a gyárba termelni a szemetet, mint az összes többi.
2019. jún. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Valahogy meg kell értetned magaddal, hogy attól, hogy egy nap kimarad, még nem vagy kevésbé jó rajzos.


Egyébként hasznos, különleges, kreatív hobbid van. Ezzel nincs baj.

2019. jún. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!