Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Idealizált emberemtől távol...

Idealizált emberemtől távol leszek, kérlek adjatok tanácsot?

Figyelt kérdés
Aki engem életben tart, ma megírta nekem, hogy el kell utaznia 6 napra, és nem tud majd írni nekem, se elolvasni az üzeneteimet! Azért írta, hogy ne aggódjak, mert nem tűnik el, és majd ír amikor tud. De teljesen össze fogok roppanni!! Nem bírom el a hiányát, annyit sírtam, meg estére bevettem plusz 1,5mg frontint + altatót, mindent! De itt vagyok; ébren, rettegek és sírok. Nem akartam meghalni, csak aludni. Én csak őt akarom, csak őt újra ölelni! Így is alig viseltem már el a hiányát! Már 2 éve idealizálom, rátapadtam, szeretem, és ő megígérte, hogy nem hagy magamra; lesz nekem amíg él. Azt mondta, hogy szeret(nem úgy)😢. Nem bírom, hogy ne öleljem, és most még írni sem fog! Mi lesz, hogyan bírjam ki? Hiszen megígérte, hogy csak 6 napról van szó. Mit tegyek?

2019. júl. 8. 01:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Legalább szembe tudsz nézni magaddal, hogy miért is függ mástól az életed, és elkezdhetsz építkezni, hogy önmagadat is életben tudd tartani.

Ha meg nem... Hát jó "kiszáradást".

2019. júl. 8. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%
Addigra keress valaki mást.
2019. júl. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
Keres egy szakembert ha nem troll vagy mert bármikor megváltozhat a hozzáállása a dolgaikhoz , lehet idővel lesz párja aki nem tolerálja . Akkor mi lesz ? Es ne idealizálj, így lehet igazán pofára esni .
2019. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
* a dolgaidhoz
2019. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Van felesége, gyerekei. És felnőtt, hogy ígéretet tegyen. Velem marad. Kérlek ne kételkedjetek ebben, mert nem vagyok elég stabil
2019. júl. 8. 22:36
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia, borderlineos vagyok és kerültem hasonló helyzetbe a párom munkahelye miatt több alkalommal. Eleinte én is csak altatókkal, falcolással tudtam elviselni a távollétet. Nem tudom, hogy neked beválik-e de leírom én mit csinálok ilyenkor:

> frontin 3x0,5mg +1mg estére (nekem orvos határozta meg ezt a mennyiséget! nem javaslom senkinek, hogy ennyit szedjen, úgy szedje mindenki, ahogy az orvosa felírta!)

> elképzelem, hogy minek örülne a párom és megpróbálok összehozni valami kis ajándékot ez alapján.

> kitakarítom a lakást, mindent kipakolok a szoba közepére szelektálom ami kell-nem kell, majd szépen rendezetten visszateszek mindent a helyére

> clean with me videókat nézek youtubeon, engem ez kikapcsol

> főzök, hogy mire hazaér legyen mit ennie

> van egy háziállatom, akivel extra időt töltök

> megpróbálok belemélyedni a munkámba, mivel a párom dolgozni megy úgy döntök, hogy én is keményen dolgozok érte, ahogy tőlem telik

> tudatosítom magamban miért kell ezt tennie és, hogy ez a megélhetésünk és így a kapcsolatunk szempontjából is pozitív (te is tudatosíthatod, hogy amit ő tesz az miért pozitív)


Ez persze csak a magányon segít, más kényszeres gondolatokon ezzel kapcsolatban nem. (biztos megcsal, jaj biztos azért nem hív, mert baja esett, lehet már nem emlékszik rám stb.) Ilyenkor pedig a terapeutám által javasolt technikákat alkalmazom több-kevesebb sikerrel. Tudatosítom magamban, hogy azért érzek így, mert gyerekkoromban sokat hagytak magamra és ezt a gyerekkori rettegést, traumát élem át ilyenkor újra és újra. Szóval ezt próbálom enyhíteni nem a tüneteket: mondogatom magamban, hogy már felnőtt vagyok, nem vagyok gyerek, tudok magamról gondoskodni, tudom, mikor fog a párom hazaérni, senki nem fog bántani, meg tudom magamat védeni, felnőtt vagyok. Sokat segít, ha megnézem magamat a tükörben és látom, hogy igen, már felnőtt vagyok és meg tudom magamat védeni, egyedül is képes vagyok gondoskodni magamról.

Ez lehet nevetségesen hangzik, de ha gyerekkori trauma húzódik meg a magánytól való félelmeid mögött, akkor a legjobb amit tehetsz, ha tudatosítod magadban, hogy az miért nincs már úgy, miért nem fog megismétlődni.



Esetleg nincs egy pszichológusod, akit ilyenkor felhívhatnál? Az rengeteget tud segíteni!

2019. júl. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nekem nincs párom. Csak idealizálom. Borderlineként engem az nyugtat meg, ha szimbiózisban lehetek vele. Nem kell (& nem tudok) önálló lényként funkcionálni, fontos, hogy ő tudatosítsa bennem, hogy jelen van, segít, biztonságot ad, átölelhetem, találkozunk hamar stb.. Célokat ad nekem, mert sajátjaim nincsenek. Én kérek tőle, és ad nekem. Fontos, hogy elmondja, hogy szeret. Így mondja is nekem. Pedig nem a párom, nem a szeretőm, egy volt tanárom, akivel csak szimbiózisban akarok lenni(nincs ellenvetése). Nem akarok semmi olyat. Csak a borderlineos törődésre van szükségem, de csak tőle. Amíg távol van, vettem ékszereket, meg ilyen yin-yang jelet, ami a szimbiózisunkra utal. Próbálom elviselni ezt, de sokat sírok. Nekem napi 2mg frontin van felírva.. De nyilván ilyenkor sokkal többet szedek, meg kb minden nyugtatót, ami beszerezhető ismeretlen forrásból és patikai minőségű. Nem bírom a hiányát😭😭😭 megígértem neki, hogy nem bántom magam, ezért inkább próbálom gyógyszerekkel elviselni. Annyira sajnálom,ki akartam írni magamból, légyszi ne ítélkezzetek😢

Mindig mindenki csak ítélkezett, sosem voltak barátaim(állítólag túl magas az IQ-m, hogy korombeliekkel barátkozzak; hozzátenném sose voltam IQ teszten, de a logikai versenyen (informatika+logika) 2 iskolányi emberből 7. lettem). Csak túlságosan fáj már, hogy mindenki ítélkezik, letojja, ahelyett, hogy egy pillanatra is belegondolna a helyzetembe. Fáj, hogy ő most nincs velem, nem tud írni😭😭

2019. júl. 9. 12:54
 8/16 anonim ***** válasza:
A felesége lehet is tudja , ami idővel változhat , hosszú távon nem fenntartható ilyen formában ez a " kapcsolat " kezdj el keresgélni egy olyan személyt akinek nem csak a " hobbija" vagy.
2019. júl. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Lehet túl keménynek találatod amit írtam , de idővel majd belátod, hogy igazam van . Nekem kevert személyiségzavarom van , többek között borderline is.
2019. júl. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
en gyógyszert semmi pénzért nem szednék, inkább szívok.
2019. júl. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!