Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetseges, hogy panikbeteg...

Lehetseges, hogy panikbeteg vagyok - e? Vagy annál durvabb is lehet?

Figyelt kérdés

Hetek ota nagyon faj a homlokomnal a fejem, illetve bal oldalt a szemem körül is. Nagyon sokat szedulok, a hangulatom szomorkás, nem erzem magamat jol. A kezem sokat szokott zsibbadni es ilyen szurasos erzest erzek meg tompasagot es bizsergest.. Ugy erzem, hogy kivulallo a testem tolem es mintha valami alomba csoppennek bele.. A mellkas alatt a hasam sokszor faj es a szivem korul is..

Tegnap bevittek surgossegire,mert ugy ereztem mindjart meghalok es alomszeru volt ez a szedules es nemereztem a jobb kezemet es sikitottam hogy mentsenek meg mert fiatal vagyok es elni akarok... Aztan alaposan atvizsgaltak, ahol szuleimmel közölte az orvos, hogy valószínűleg panikbeteg vagyok.. Viszont felek hogy szivrohamom volt es nemsokara megfogok halni... Mindenem negativ lett..lehetseges-e a rejtett szivbetegseg? Ekgn sem találtak gondot.



2019. júl. 14. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiatal vagy, és minden vizsgálat negatív, akkor lehet, hogy "csak" pánik. De azzal is foglalkozni kell, hogy elmúljanak a tüneteid.
2019. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odairni hogy 19/L
2019. júl. 14. 15:42
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A pánikrohamosok jellemzően szívrohamnak élik meg a rohamot.
2019. júl. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Annak eltem meg
2019. júl. 14. 16:10
 5/7 anonim válasza:
100%
Rendesen kirázott a hideg a dolgoktól, amiket írtál. Tegnap pont ugyanez történt meg velem, mint veled és bevittek a sürgősségire. Bár én eddig is tudtam, hogy pánikbeteg vagyok, de ilyen durva rohamom még soha sem volt. Azt hittem konkrétan, hogy pár percem van hátra. Átérzem a helyzeted teljesen, és valószínű, hogy veled is ez van :(
2019. júl. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Tekintve a korodat, extrém valószínűtlen a szívbetegség, illetve a rohammal együtt már belehaltál volna. Ha a szívultrahang és az EKG nem mutatott ki elváltozást, el kell fogadnod, hogy 99%, pánikbeteg vagy. Szerencsére ezzel sok pszichológus, és rosszabb állapot esetén pszichiáter, foglalkozik.

Menj el a háziorvoshoz ÉS keress egy pszichológust!

2019. júl. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pánikroham sem veszélytelen ugyanúgy belehalhatsz
2019. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!