Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez miért lehet hogy ilyen...

Ez miért lehet hogy ilyen helyzetben ennyire izgulok?

Figyelt kérdés
Arról van szó, ha egy kolegával vagy csak egy idegen személlyel váratlanul összetűzésbe keveredek és elkezd "mondjuk ugy szidni csunyán beszélni" rámförmed, valahogy pillanatok allatt egyfajta érzelmi reakcio indul meg bennen,ekkor nagyon dobogni kezd a szivem, es ugy erzem mintha minden indulatot elfolytanék, remegni kezd ettől a hangom, izgulok, beszükül a tudatom vagy minek nevezzem. Ez mi a fene? Pedig már 30 vagyok. És pasi. Nem mondom mindig, de sok helyzetben előjön nem értem. Más?
2019. júl. 14. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudod, van az adrenalin nevű hormon, ami ha stresszhelyzetben megemelkedik ezeket a tüneteket okozza...másoknál is.
2019. júl. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De miert nem tudok nyugodt maradni?

Igy nem jól reagál az ember. Ez azt jelenti hogy elfolytom az érzelmi reakciómat. Mintha vissza fognám magam erősen. Besokkolok vagy mi. Sokkal jobb az mikor valaki lazán mosolyogva kezeli le anélkül hogy táptalajt adna személyeskedésnek szerintem. De ehez nyugodt belső kell ilyen helyzetben.

2019. júl. 14. 18:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez van..
2019. júl. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen.Ügyfélszolgálaton dolgoztam és ha így beszélt hozzám egy ügyfél kb ugyan így voltam,bár nekem van egy kis pánik betegségem is.Nekem azt mondták ,túlságosan magamra veszem a dolgokat.Én is a stresszre fognám és az adrenalinra.Aki higgadtan válaszol ilyenekre,ő nem stresszeli magát a halottak miatt,és nincs is ekkora adrenalin válasz reakció.Ők a leszarom emberek :-) Mi érzékenyebbek vagyunk erre.
2019. júl. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!