Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdhetnék egy ilyen...

Mit kezdhetnék egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy jó helyre teszem e ki a kérdést. 31 éves vagyok, és már évek óta küzdök egy olyan jelenséggel, hogy olykor rámtör egyfajta üresség érzés, ami hetekig tart, majd elmúlik, és hónapok, de olykot hetek múlva visszatér. Ilyenkor mindent olyan érdektelennek találok, semmi sem izgat, és nem látom értelmét az életemnek. Igyekeztem az évek folyamán új dolgokkal, új hobbikkal, új ingerekkel feltölteni az életemet, amik pár hónapig lekötnem, de aztán kezdődik újra. Nincs párom már jó idelye, és minden ismerkedési kísérletem kudarcba fulladt az elmúlt évben, amik egy részéről én is tehetek tudom. Amíg volt társam az életben, nem éreztem ezt egyszer sem. A lényeg az, hogy nem tudom mit kezdjek magammal. Esetleg volt már valaki hasonló helyzetben? Tudtok bármilyen tanácsot adni?

2019. júl. 14. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Keress fel egy pszichológust!
2019. júl. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Legyél türelmes. Ne ess kétségbe emiatt. Ilyenkor keress valami hasznos tevékenyseget ami előre viszi az életed hogy ne érezd ezeket a szakaszokat haszontalannak.
2019. júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Ez most nem a kérdezőnek szól. De annyira szánalmas, hogy van az oldalon 2-3 papagáj aki minden megjelenő kérdéshez odaírja a betanult szövegét " menj el pszichológushoz" telejsen mindegy mi a probléma. Választ adni nem tudnakm problema.megildó kepességük nulla, és tök hülyének nézik a kérdezőt. Nyilván ő is simeri a szolgátatást, de innen vár választ nem a pszichológustól. Miért kell ezt a teljesen felesleges mondatot mindenhova odírni? Megjegyzem elég kenyszeres. Talán ezeknek a papagajoknak kéne egy pszichológus. 2. Voltam.
2019. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Magány, enyhe depresszió. Igen, menj pszichológushoz, teljesen mindegy, mit ír 2-es számú játékostársunk. Egy pszichológus már a törődésével is kicsit ki tud rángatni ebből, illetve utakat mutathat, hogy te még mivel próbálkozhatsz, illetve hogyan tudsz új nézőpontból nézni a körülötted lévőkre, és melletted áll ennek az útnak a felfelé és olykor lefelé menő szakaszain.

(2-es-3-as: Nem minden panasszal küldjük pszichológushoz, például lábfájással meg fogfájással biztos nem, hanem azzal, ami oda tartozik. Attól, hogy a kérdezők hallottak már erről a foglalkozásról, nem biztos, hogy elég súlyosnak ítélik a helyzetet vagy szedik össze a bátorságukat ahhoz, hogy szakemberhez forduljanak. Az egyéni próbálkozásai, köztük az is, amit te javasoltál, évek óta nem hoztak eredményt, tehát nincs mire várni értelmetlenül.)

2019. júl. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez egy kisebb depresszió lesz.Nagyon sok emberrel előfordul,de ha változik az életed jó irányba az érzés is változni fog.Addig is ismerkedj barátkozz ,keress még több hobbit,foglald el magad.
2019. júl. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!