Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan enyhíthetném az ügyinté...

Hogyan enyhíthetném az ügyintézés okozta stresszt?

Figyelt kérdés

Pl. banki ügyek intézése, számlák, hivatalos levelek kibontása és olvasása, bármiféle szerződés, adóbevallás, stb számomra pokol.



Képtelen vagyok koncentrálni, tiszta fejjel gondolkozni.a szörnyű az, hogy józan ésszel a feladat maga nem nehéz.


Tisztában vagyok vele hogy nálam sokkal egyszerűbb emberek is simán legyűrik ezeket a feladatokat, sőt elmondásuk szerint ezek inkább unalmasak...nekem mégis ez ilyen testelhagyós remegős pánikhelyzet.


Ez valószínüleg iskolai trauma, mert diszlexiás és diszkalkúliás vagyok és nagyon sokat szenvedtem az iskolában, egyetem alatt is.


Hogyan tudnám ezt feldolgozni, és megkönnyíteni ezeket a helyzeteket?



2019. júl. 15. 13:28
 1/2 anonim válasza:
En is ilyen vagyok nekem az asszony intezz mindent. De ettol fuggetlenul ugyanugy duhongok.
2019. júl. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát kérjél segítséget a hivatalos levelek, szerződések (ilyenek igen ritkán akadnak) feldolgozásához, akár egy rokont, barátot, szomszédot, olvassátok el együtt, mondd el, hogy szerinted ezzel mit kell csinálni, ő meg rábólint, hogy igen, tényleg azt kell. Aztán ahogy időről időre látod, hogy jól csináltad volna, rájössz, hogy egyedül is elboldogulsz és csökken a feszültség. Hivatalokba is elkísérhetnek téged, és ha nem érted azonnal, amit hivatalos nyelven magyaráznak, vissza lehet kérdezni akárhányszor, addig foglalkozik veled az ügyintéző, amíg el nem rendeződik az ügy.

Az adóbevallást nemigen értem: ha vállalkozó vagy, lehet egy könyvelőd, ha meg alkalmazott, akkor be se kell vallani, mert az adóhivatal megcsinálja.

2019. júl. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!