Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet annak az oka, hogy a...

Mi lehet annak az oka, hogy a nagyon nagyon imádott nagyszüleim elvesztése után néhány évvel úgy érzem, mintha soha nem is lettek volna?

Figyelt kérdés

Olyan érzésem van, mintha a nagyszüleim soha nem is lettek volna az életem részei, pedig imádtam őket mindennél jobban. Bármit megadtam volna kicsiként, ha egy percet is náluk tölthettem volna még.

Most viszont semmi érzelem, vagy érzés nem jelenik meg bennem, ha rájuk gondolok.

Arra gyanakszom, hogy itt valami lelki elakadás lehet a háttérben.

Szerintetek?


20/F


2019. júl. 16. 16:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem más irányt vett a gyászmunka. Én azt gondolom, hogy ez egyfajta hárítás tudatalatt, mert így, hogy úgy érzed, mintha nem is lettek volna, nem kell foglalkoznod/szembe nézned azzal, hogy elveszítetted őket, és azzal sem ami ezzel jár. Én is elveszítettem nemrég életem legfontosabb személyét, és igaz még csak pár hónapja történt, de érzem, hogy elakadtam, vagyis inkább el sem indult a gyászmunka. Semmi változást nem érzek, nem beszélek a történésekről, és próbálok mindent kerülni és elutasítani, ami szembesítene a valósággal.

Ha úgy érzed, hogy valami nem okés, keress egy pszichológust. Különösen, ha már évek teltek el.

2019. júl. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a mamámmal vagyok úgy, hogy úgy érzem, mintha egy messzi országban élne. De ehhez nem a mennyországra gondolok, hanem Németországra vagy Lengyelországra.
2019. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!