Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy skizofrénről hogyan...

Egy skizofrénről hogyan állapítható meg, hogy skizofrén, ha nem beszél a hallucinációiról vagy nem fura a viselkedése?

Figyelt kérdés

2019. júl. 17. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez a helyzet nem túl valószínű.
2019. júl. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A bátyám még katona is volt.Két hét múlva ismerte az egész laktanya (sajnos).De lehúzta a másfél évet.
2019. júl. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor sehogy.
2019. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter az eddig látottak alapján a tesztek kiértékelése előtt olvashat rá egy betegséget a páciensre, aminek nem szenved a tüneteitől.


Nekem pl azt mondta a tesztek kiértékelése előtt, hogy ez egy olyan állapot, ami romlani fog és 20 éven belül skizofrénia alakul ki. A tesztek kiértékelése után mondta, hogy ez nem az, hanem Borderline.

2019. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%

Maximum, ha beszkennelik az agyát és azt mutatja ki.

De nem értem amúgy hogy nem lehet furcsa a viselkedése. Pl. ha én látok valakit vagy valamit odakapom a tekintetem (kiskoromban már számoltam be hallucinációkról de senki nem hitt nekem, így én sem beszélek senkinek róla..) na meg ha beleüvölt egy hang a fülembe akkor is úgy összerezzenek. Így nem tudom, hogy nem lehet valakinek gyanús a viselkedése.

2019. júl. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!