Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mi lehet párommal...

Nem tudom mi lehet párommal de rettenetesen megrémít?

Figyelt kérdés

28 éves nő mostanság észrevettem hogy nem emlékszik dolgokra, nem szimpla feledékenység "kiesik" neki például hogy megbeszéltük találkozunk munka után és látom rajta fogalma sincsen róla mikor megemlítem.

Nem tudja milyen nap van, szerdán azt mesélte jó hogy holnap nem kell menni dolgozni mert szombat. Rákérdeztem és nem tudta hogy milyen nap van. Nem szimplán nem emlékszik van amire nagyon rosszul, meggyőződéssel állítja hogy sokszor nem alszok itthon ez pedig teljesen valótlan.

Nem tudja milyen napszak van, tegnap kiment wcre este 7 kor és nekiállt reggelit csinálni, mondván reggel van. Délután négykor megsértődik hogy mért nem alszunk még mikor "este van". Elment sétálni és nem tudta merre kell hazajönni.


Rettenetesen megrémít és féltem. Amikor beszélni akarok vele erről "leráz" el bagatelizálja.

Nem lehet vele erről beszélni és ha valamennyire mégis sikerül azt mondja "nem nagy gond csak fáradt"


Elég sok anyagi jellegű problémánk volt mostanság és még van is de nagyon féltem. Esetleg valaki tud normális tanácsot adni?


2019. júl. 18. 17:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hasonlít az időskori demenciára.
2019. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Húha először az alzheimer jutott eszembe, de ugye nem vagyok orvos. Mindenesetre elég súlyosnak tűnik a probléma, és nagyon rá kéne venned, hogy menjen el orvoshoz, nehogy aztán egyik nap már saját magára se emlékezzen...
2019. júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ajjaj, azonnal orvos, mert 99%-ban biztos vagyok benne, hogy ez korai alzheimer sajnos.
2019. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Orvos (neurologus). Sürgős! Háziorvosnál is kezdhetsz, nem tudom beutaló kell-e neurologiára.
2019. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom rávenni hogy orvoshoz menjen, próbáltam szépen-csúnyán-könyörögve


Alzheimer-kór 40 éves kor alatt nem jelentkezik ahogy olvastam és ha mégis közel sem ilyen drasztikusan

2019. júl. 18. 17:34
 6/16 anonim ***** válasza:
Lehet akár agydaganat is. Nagyon felelőtlen dolog nem utánajárni. Gyakorlatilag nem tud időben és térben tájékozódni, ez mindenképp súlyos, ennyi idősen szinte azonnali kivizsgálás kellene. Vidd el mindenképp, beszélj a háziorvosával akár, ez nem j)ték, ha napok ota lázas lenne akkor is intézkednél, ez sztem súlyosabb.
2019. júl. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem jut eszembe a szó, van erre egy külön szó...

Szoval bizonyos típusú agydaganatnak van egy olyan tünete, hogy a benne szenvedő elbagatelizálja, érdektelen a számára, így nem megy el orvoshoz időben.

2019. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ez nagyon súlyos nem véletlenül aggódsz.Sűrgős kivizsgálás mindenképpen.Gondolom nem drogozik,azt észrevetted volna...
2019. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Gondolom nem drogozik,azt észrevetted volna...


Nem iszik, nem drogozik, nem szed gyógyszert cigizik csak.

2019. júl. 18. 20:18
 10/16 anonim válasza:
Nőként először az jutott eszembe, hogy én akkor voltam ennyire feledékeny, mikor terhes lettem. Senki sem tudta még. Mindenki aggódott, mentem orvoshoz. Random csináltatott egy tesztet. Azt mondta ez okozta. Amennyiben ez teljesen kizárt akkor idegösszeomlásra gondolnék. Járjatok utána. Sok sikert.
2019. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!