Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns mellékhatások?...

Antidepresszáns mellékhatások? Több lent.

Figyelt kérdés
Másfél hónapja szedek egy antidepresszánst és még mindig vannak mellékhatásai pl.: fejzsibbadás,fejbizsergés,fejfájás stb..) Azt olvastam, hogy ilyenkor gyógyszert kéne váltani de mi van akkor ha mondjuk én ezeket a mellékhatásokat kibírom, megküzdök velük és szedem tovább ezt a gyógyszert? Tehát ha sok a mellékhatás ugyanúgy szedhetem tovább, vagy nem szabad mert kárt tehet? Még annyit szeretnék megkérdezni aki szed ilyet, hogy kb hány hónap után hat teljesen? Mert még mindig van néha szorongás stb.. Néha nézek ki a fejemből amikor a gép előtt ülök elbambulok napi többször.

2019. júl. 20. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
A mellékhatás nem okoz kárt, de hülyeség volna kibírni. 2 hét után el kell múlniuk, ha nem, váltani kell gyógyszert.
2019. júl. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első baromságot ír. A mellékhatás szükségszerú az antidepinél, kivéve az olyanokat, amiket külön felsorolnak. Az első mellékhatás a hasmenés, ez ált 2 hét után magától megszűnik. Ilyen bizsergés, szédelgés az semmiségnek számít. Ez is megszűnik kb 3 hónap után. Ami maradó, a nemi vágy csökkenése. Ez megmarad addig, amíg a gyógyszert szeded, de visszatér erősen, ahogy az orvos megengedi, hogy elhagyd a gyógyszered ( vagyis ha meggyógyultál. Magadtól sose!) Napról napra pontosan azonos időben kell szedni a gyógyszert. Ha jól megy minden, 3-5 hónap a gyógyulási idő. Ha gyógyulás előtt abbahagyod a szedését, akkor megjósolhatatlan mértékben visszaesel. Szóval szedd a gyógyszered, és ne siránkozz. Ne kezdjél el örömödben falni és elhízni, ha jobban vagy.
2019. júl. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ui: gyógyszert váltani, mennyiséget növelni vagy csökkenteni kizárólag a pszichiátered engedélyével lehet. A gyógyszere mellé kapott nyugtatót is be kell szedni, midaddig, amíg az orvosod azt nem mondja, hogy elhagyhatod. Ezzel se hősködj! Se többet, se kevesebbet ne szedj.
2019. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Először is nem sírok, másfél hónapja minden nap reggel 8 kor pontban beveszem a gyógyszeremet 1 napot se hagytam ki minden nap 1 db. A másik, hogy nyugtatót egyáltalán nem szedek mellé soha nem is szedtem. Most először életembe másfél hónapja kezdtem el szedni csak az antidepresszánst. Eszemben sincs abbahagyni a gyógyszert szedem amíg elő van írva 6 hónap azt hiszem ezt mondta az orvos. A légszomj, szorongás stb meg gondolom azért jön még elő mert egyáltalán nem szedek semmilyen nyugtatót. Az a lenyeg, hogy nem lesz a mellékhatásoktól bajom erre voltam kíváncsi. Egyébként azt írtad, hogy olyanok amiket felsoroltak. Hát nekem abból van egy pár pl.: ízületi fájdalom,fejfájás,szédülés, légszomj, pár hete még a mellkasom is fájt így is szedhetem tovább vagy áljak át másik gyógyszerre?
2019. júl. 20. 13:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Mérlegelni kell az előnyét, hátrányát. Ha tolerálható a mellékhatás, és egyébként segít, akkor szerintem nem kell lecserélni.
2019. júl. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha te fájdalomcsillapító nélkül kéred a foghúzást, a te bajod. Én szedtem. 3 hónap után mondta a doki, hogy elhagyhatom. Tehát nem kell leszokni, ennyi idő után simán el lehet hagyni.(1x 0,5 Rivotril volt) 4. hónap után felezte a doki a gyógyszeremet ( 1 db Zoloft volt ).6. hónap végén a Zoloftot is elfelejthettem. Ennyi volt.
2019. júl. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán még annyit: A meglevő pszichés betegséged nem magától fejlődött ki. A meggyógyításához legalább annyi kell a gyógyszeren kívül, hogy megold a problémádat. Ez legalább olyan nehéz, mint a gyógyszerezés konzekvens végigvitele. Ezért is jó a nyugtató, mert a hatása alatt legalább tudsz gondolkodni.
2019. júl. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!