Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudom magam férfinak...

Miért nem tudom magam férfinak érezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 23 éves leszek ősszel. Egy nagyon vékony testalkatú, gyenge beszédhangú, gyerekes arcú fiú vagyok. A tinédzser korom folyamán, mintegy partszélről néztem ahogyan a velem egykorú srácok már elkezdtek borotválkozni, egyre nagyobbak és férfiasabbak lettek, a hangjuk is változott és ezzel párhuzamosan a lányok figyelmét is felkeltették. Mondhatni, mindenki haladt, én meg nem. A gimnáziumi évek alatt nem is nagyon izgatott a dolog, persze már én is maszturbáltam meg fantáziáltam a nőkkel, de mivel tudtam, hogy semmi esélyem sincs és soha semmilyen pozitív visszajelzést nem kaptam egy lánytól sem, hogy esetleg tetszenék neki; ezért hagytam a fenébe. Aztán szépen teltek az évek, közben kicsit szőrösebb lettem, kicsit férfiasabb lett az arcom, de alapjaiban semmi nem változott. Sosem volt barátnőm, és még mindig szűz vagyok. Megpróbáltam pár társkereső oldalt/appot letölteni és használni, de nem sok sikerem volt ezeken a felületeken sem. Néha szembejön velem az utcán pár olyan fiatal, akiket látásból ismerek csak, mivel 5-6 évvel fiatalabbak mint én. Sokszor csontig hatol a felismerés, hogy már ők is nagyobbak, férfiasabbak, mint én, aki "jóval" idősebb vagyok. Az elmúlt években volt pár fellángolásom, hogy úgy mondva "kigyúrjam" magam. Volt egy időszak, amikor láttam a változást, viszont az edzőtermi légkör, a tőlem sokkal nagyobb férfiak látványa olyan szorongással töltött el még sok-sok ott töltött idő után is, hogy nem bírtam tovább. A kezdeti lelkesedés így alább hagyott. 176 centimmel vagyok 54 kiló, és ez már évek óta teljesen változatlan. A sok szorongástól, és az ellazult inaktól, gyenge testalkattól már a tartásom is látványosan romlott. Szórakozóhelyekre nem járok abból az okból, mert már egy italt is szégyellek kérni a gyenge beszédhangom miatt; mivel félek a teljes megalázástól (volt már rá példa). Az elmúlt 2-3 hónapban jöttem rá arra, hogy ha ez így fog folytatódni, az egész fiatalságom rá fog menni. Persze, mint minden fiúnak ebben a korban, nekem is nagy a szexuális éhségem, de nem tudok mit tenni. Ha esetleg sikerülne egy lánnyal olyan viszonyba kerülnöm, lehet azonnal leblokkolnék, mivel teljességgel szégyellném a testem előtte. Látok más vékony fiúkat, de mindig arra jutok, hogy bár valaki vékony, mégis széles a válla vagy férfias a külleme, de nálam mindenből a legrosszabb jött össze. Amikor az utcán megyek, és egy fiú csapat jön velem szembe, szinte elvörösödök attól, és hevesen kezd verni a szívem a csalódottságtól, hogy ők hogy néznek ki, és én hogyan nézek ki. Sokszor olyan érzésem van, mintha egy félrecsúszott valami lennék, és nem férfi, nem ember. Sokszor beleképzelem magam egy-egy ilyen fiú "testébe", gondolatban a hangjukon próbálok beszélni és azt látom, sokkal nagyobb önbizalmam lenne, ha én is olyan lehetnék.


Kíváncsi lennék, hogy van-e köztetek ilyen, aki hasonló problémákkal küzd, illetve mit javasoltok, mit kellene tennem. Remélem jó kategóriában van a kérdés. Köszönöm.



2019. júl. 20. 14:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden csak hozzáállás kérdése, nálad a fejedben van a baj. Ismerek nagyon vékony fiút, aki mellesleg tök szexi, rengeteg nője volt már, nem jár gyúrni, jófej és okos, de nem szép, a legtöbb nőnek nem fontos a kinézet. De ilyen nulla önbizalommal ami neked van soha nem lesz nőd.
2019. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lány vagyok ugyan, de 19 évesen 150 centi kb 46 kilóval. Természetesen mindig kérnek személyit szórakozóhelyen :) de még sosem aláztak meg, nem érdeke ez nekik, nem akarnak vendégeket veszíteni. Neked sem hiszem, hogy van félnivalód, a pultnál nem is szoktak már ellenőrizni amúgy általában (a nagykorúak kapnak a bejáratnál valamilyen pecsétet vagy más színű karszalagot stb-t). Max az volt kellemetlen, mikor rendszeresen azt hitték a pasimra, hogy a bátyám, én meg a kishúga vagyok :D (pedig nem nagy a korkülönbség)

Ami a testalkatod illeti, én nagyon sok vékony srácot ismerek, egy volt osztálytársam pl 178 cm és 55 kiló, de a többiek sem voltak olyan hú de nagy súlyban, mégis volt irántuk érdeklődés (és nem mindegyikük volt magas és/vagy gazdag). Igaz, sokat segített a dolgon, hogy ők elfogadták, hogy nekik ez jutott és ez nagyon sokat számít, sokkal pozitívabb lesz tőle a kisugárzásod. Nem egyszerű, de neked is csak ezt tudom ajánlani.

Edzeni meg nyugodtan járj. Egyrészt a legnagyobb darab emberek is elkezdték valahol (talán épp ott, mint te, ismerek egy srácot, aki kb 175 cm és teljesen átlagos alkattal kezdte, most meg 20 évesen versenyekre jár és sosem néz le senkit, mert tudja, milyen kezdőnek lenni), másrészt normális ember az edzőteremben saját magával foglalkozik. Aki ráér másokat megszólni, az nem edz rendesen.

2019. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bárcsak ez ilyen egyszerű lenne, mint ahogy elmondjátok...
2019. júl. 20. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos, ahogy látom, ez inkább mentális probléma.


Én a probléma másik oldalával küzdök: 10 éves korom óta dagadt vagyok és lefogyni se tudok. Fiatal vékony lányok mellett elhaladva rosszul tudom magam érezni stb. Úgyhogy, amit tudok tanácsolni, az csak ilyen felületes lehet, mert nem ugyanaz a problémánk, de remélem segít.


Ha hajlandó vagy segítséghez fordulni, az sokat segítene. Nekem nagyon sokat segített a terapeutám, hogy elfogadjam jobban magam. Egy dolog fontos: ha nem tetszik, akit kapsz (ha esetleg TBhez fordulsz) akkor ne félj újat kérni. Ez egy nagyon fontos kapcsolat, ezért kell, hogy megfelelő ember legyen a túloldalt.


Ha tudsz angolul és nem akarsz szemtől szembe valakivel beszélni, mert eselteg zavar a hangod, vagy nem akarod látni az arcukat, akkor ajánlom az online counselling-et. Én a talkspace nevű oldalt használom. Nekem bejött, tetszik, hogy ha sírógörcsöt kapok valami miatt, akkor nem szól közbe a terapeuta, hogy "köszönöm, akkor ez 5 ezer forint lesz, jövő héten találkozunk". Persze fizetős, szóval nem tudom, hogy most tudsz-e ilyenre kiadni pénz.


Egy dolgot tudok ajánlani egy terapeutával kapcsolatban: mondj el mindet nekik. Amilyen cikinek érzed, nem fontos. Garantálom, hogy hallott már ezer másik ilyet.


Ezen felül érdemes lehet hormonvizsgálatra elmenni. Lehet, hogy pajzsmirigy problémád van, vagy más hormon probléma. Lehet, hogy alkatilag nem tudsz hízni, de lehet az is, hogy a hormonjaid nem engedik. Érdemes kivizsgáltatni, mert miért ne? TB állja, ártani nem árt.


Nem tudom, hogy neked segítene-e, de nekem segített pl a stílus tanácsadás. Igaz, utána néztem interneten, hogy hogyan kellene öltözködnöm stb stb de ezt gyakorlatban sokkal nehezebb megoldani. Fizettem egy stílustanácsadónak, aki elmondta nekem, hogy mit mivel hogyan és így amikor felveszek olyan ruhákat, valahogy visszaigazolva érzem magam. Hogy nem csak nekem tetszik ez, de egy ezzel foglalkozó ember kijelentette, hogy ez nekem jól áll, szóval mindenki más gebedjen meg. És ez változtat a kisugárzásomon is.


Most beszélhetnék arról, hogy ugyanmár, de ilyen olyan emberek vannak, akik így meg úgy néznek ki és mégis! De magamat ismerve úgy gondolom, hogy ez neked sem segítene, szóval ilyennel nem foglak untatni. Remélem amit írtam segíteni tud egy kicsit.

2019. júl. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam egyébként ilyen endokrin működéssel kapcsolatos kivizsgáláson többször is, illetve gasztroenterológusnál is, de szerintük minden rendben vagy, csak a genetikám ilyen szar.
2019. júl. 20. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!