Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet e nulla szerotonin...

Lehet e nulla szerotonin szinttel örömet, ill. boldogságot érezni?

Figyelt kérdés
Voltam -más okból kifolyólag- biorezonancia mérésen (egy elég komoly gép, számítógépes programokkal), és ott mondta a hölgy aki mérte, hogy a szervezetem szerotonin szintje az nulla. Igazából ez egy (a) boldogság hormon, azt tudom, és nem is lepődtem meg azon, hogy nincs bennem, mivel már évtizedek óta küzdök depresszióval vagy inkább disztímiával. Azt mondta, hogy olyan tevékenységeket csináljak ami örömet okoz, és akkor az növeli a szerotonin szintet. Azt már régebben tudom, hogy a sex és az alkohol az ilyen, de a hatásuk csak pillanatnyi. Talán még a focizás volt ilyen ami hosszabb távon segített, de amióta a térdeim tönkrementek azt sem tudom csinálni. Más fizikai mozgás meg csak kifáraszt és nem nyújt örömet. Hasonlóan szellemi dolgok sem. Tudnátok valami megoldást javasolni? Ill. érdekelne a fenti kérdésemre a válaszotok, véleményetek.

2019. febr. 27. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy a szervezetben soha, semelyik hormon nem esik le nullára, mert az már nagyon súlyos működésbeli zavarokat, vagy halált okozna. Olyan persze van, hogy alacsony bizonyos hormonok szintje, így nagyon ki sem mutatható. A szex, sport, drog, stb esetén kiugróan magasak ezek az értékek, és nem normál szintűek.

Sok olyan tevékenység van, ami örömöt okoz, de nem kell hegyet mászni hozzá. Olvasás, kreatív hobbik, kézművesség, videójátékok. A teljesség igénye nélkül.

2019. febr. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
11%

Lehet, hogy „elég komoly gép, számítógépes programokkal” (ami amúgy egy fényképezőgépre vagy egy mobiltelefonra is igaz, de még azok közt se számítana komolynak, mert kb. 50e Ft!), csak éppen nem jó semmire. A biorezisztancia áltudomány.


[link]


Az rendben van, hogy olyat csinálj, ami örömet okoz, de a depresszióban jellemzően az a trükk, hogy nem vagy képes rájönni, mi hiányzik.

2019. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A gép nem tudta, hogy én évtizedek óta depressziós vagyok. Más betegség miatt mentem oda, csak egy csomó anyagra megnéztek. Mégis mondta, hogy nincs bennem szerotonin. Ami egy depressziós embernél valóban így van. Szóval, lehet, hogy áltudomány (egyesek szerint) de , hogy működik az biztos. Egyébként én nem a bio rezonanciát akarom népszerűsíteni, csak mint tényt mondtam ezt.
2019. febr. 27. 12:17
 4/6 Phoney ***** válasza:
És nem gondolod, hogy aki abból él, hogy egy mindössze 55 ezer forintos kacattal 10 ezer forintos „vizsgálatokat” végez, az bármikor felismer egy depresszióst?
2019. febr. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4 millió forintért vette. Millió program, anyagok, szóval nem 50 ezres gép. De mondom nem ezen akarok vitatkozni h áltudomány e vagy sem. Amit mutatott azt én is láttam, minden anyagnál, így itt is, és igaz sajnos. Sok mindent elmondott rólam , a betegségeimről is. Honnan tudta? Nem ismertük egymást.
2019. febr. 27. 12:43
 6/6 anonim ***** válasza:

A gép nem tudta. Csak a néni tudta mindenkiről, hogy aki ilyen vizsgálatra jelentkezik, az tuti depressziós.

Vizeletből vagy vérvétellel lehet - közvetve - mérni.

2019. febr. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!