Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen az élet egy Borderlineo...

Milyen az élet egy Borderlineos emberrel?

Figyelt kérdés

Megismerkedtem egy lánnyal eddig négyszer találkoztunk és ma elmondta hogy amúgy ő Borderlineos.Kicsit utána olvastam és olyanokat írtak hogy az ilyen emberektől menekülni kell tönkre tesznek mindenkit maguk körül ez igaz?Van valakinek saját tapasztalata?

Mindketten 20 évesek vagyunk.



2019. júl. 17. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Tök mindegy, hogy ki mit ír neked erre. Majd rájössz, ha megtapasztalod.
2019. júl. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
1#Ember,hogy volna már tökmindegy,ez nem egy nátha,ez egy komoly pszichiátriai probléma!Idegörlő egy ilyen ember közelségében lenni!
2019. júl. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

Tudom, hogy az. Ismerek borderlineost, voltam kapcsolatban is vele. Rövid távon kiidegelt, aztán a sokadik szakítási kísérletemkor, amikor az öngyilkossággal való fenyegetéses részhez értünk, akkor közöltem, hogy csak rajta. Majd a családja szedte össze valahonnan a folyó partról, ahonnan őket kezdte fenyegetni, hogy ő most beugrik, de azért megadta a pontos helyet, hogy "még pont időben" mehessenek is érte.

Ez egy srác, 20 éves, az ilyen általában dugni akar és szarik arra, hogy partnere hosszú távon mérgező, amíg rövidtávon elő tudja adni magát, és élő tudja, mert borderlineos. A hosszútávú következményeket meg úgysem veszi komolyan, amíg meg nem tapasztalja.

2019. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van egy barátnőm, aki border. Kapcsolatban él, és elmondása szerint bizony vannak hullámvölgyek. De! A barátnőm terápiára jár, szed gyógyszereket, és azon van, hogy javuljon az állapota, és a kapcsolatai is. Leginkább ez számít: Ha látod a másikon, hogy tenni akar ellene, akkor megér egy próbát, ha nem, úgy sajnos az állapota nem fog változni, és az bizony elég kemény tud lenni.
2019. júl. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
57%

Menekülj.


Ha családtag, azaz nem választott a kapcsolat, az más tészta, cseppet sem kellemes. De ha választott a kapcsolat (szerelmi, munkatársi) akkor 1 megoldás van számodra a saját egészséged védelmében, az azonnali szakítás, kilépés. Ha nem így teszel beledöglesz.


Akinek nm volt még köze bordereshez annak fingja sincs erről az egészről.

2019. júl. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Igen :/

És nekem nem volt még bpd-es fiúval dolgom, viszont nekem azomban van és a szüleim, sőt az egész családom állíthatja, hogy nem valami jó.. Viszont menekülni nem ajánlatos, mert ugye ez a legnagyobb félelmünk, ok nélkül IS és ha okkal teszed azt....Oh boy..

2019. júl. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Ha jár terápiára, akkor még menthető a dolog.

Elvileg vele vagy a legboldogabb és legboldogtalanabb. Hangulatától függ minden egyes "boldog" perced. Stabil kapcsolatot ne várj, legyen az akár baráti.

2019. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Amíg nem veri magát láncra, ki tudna lépni. De amikor már észreveszi, hogy láncon van, nem tud kilépni.
2019. júl. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem adj neki esélyt , már csak az őszintesége miatt. Ha jár terápiára, és változtatni akar akkor nem reménytelen. Nekem kevert személyiségzavarom van. Következetes legyél vele és határozott,ne hagyd zsarolni magad ha próbálna.
2019. júl. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%
Olvastam, H felnőtt korra, terápia és rendezett családi háttér esetében sokszor teljesen normális életet tud élni az illető. Én se vagyok teljesen tiszta de engem inkább motiválna a dolog,hogy a segítségemmel, támogatásommal "meg tud gyógyulni" a lány. Ugye ez nem betegség, ez állapot , gyógyulni nem lehet. Önismerettel , terápiával évek alatt részben/ egészben meg tudja tanulni a "beteg" kezelni a különböző helyzeteket.
2019. júl. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!