Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ditinell fogamzásgátló tablett...

Ditinell fogamzásgátló tablettától lehet ennyire rosszul?

Figyelt kérdés

4 napja nagyon rosszul vagyok már, most 2 napja jött meg az első megvonásos vérzés, de iszonyat hányingerem van, iszonyat fáj az alhasam, néha feljebb is szúr mindenhol, de az alhasam nagyon. Nem is tudtam aludni ebbe pár napba sokat, ha el is aludtam óránként felkeltem, hogy nagyon rosszul vagyok. +szédülök

16 éves vagyok, nem élek nemi életet, azért irta fel a nőgyógyász, hogy beálljon normálisan a mensim.



2019. júl. 25. 16:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Enni, meg inni se tudok ebbe a pár napba
2019. júl. 25. 16:14
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Ez pont hogy kikapcsolja a mensidet.. Hagyd abba és keress másik orvost. Amíg nem élsz nemi életet addig tök fölösleges szedni
2019. júl. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Vérszegénység, meg rendszertelen, erős mensi miatt kaptam, hogy majd helyrehozza.. De nagyon rosszul vagyok

Azon is gondolkodtam, ha nem leszek jobban, holnap bemegyek az ügyeletre

2019. júl. 25. 16:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak ott meg nem tudom ezzel mit tudnának kezdeni
2019. júl. 25. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lenne szabad azonnal fogamzásgátlót felírniuk a dokiknak.

Nekem is adtak volna, mert gyakorlatilag néhány hónap kivételével az elmúlt 16 év alatt sem sikerült beállnia. Van ilyen, szerintem gyakoribb, mint a kis tájékoztató könyvecskék írják.


Ajánlom figyelmedbe a hormonmentes.hu weboldalt, ahol sok érdekességgel és tanáccsal gazdagíthatod a tudást saját szervezetedről. Illetve a lány, aki készíti a weboldalt, youtube-on is nagyon sok fontos ismeretet oszt meg erről a témáról.


A mai fogamzásgátlóknak már töredéke a hormon tartalom, nem úgy, mint az első években, mikor ez nagy találmány volt, de totál szétbarmolta a nők hormonháztartását. A fogamzásgátlótól nincs ciklusod, csak egy művi 7 napos vérzésed, és ezt is tovább befolyásolhatod a szedéssel. Szóval egyszerűen nem engedi működni a női szerveidet. Szerintem ez legyen az utolsó, és nem az első, amit egy orvos felír. Csak hát az érdekek.... orvoslátogató gyógyszerforgalmazó cégek így nem tudnának megélni.

2019. júl. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5-össel egyetértek. Hormonmentes.hu és Hormonmentes youtube csatorna!!! ^^ Imádnivaló janka és 22 évesen még mindig sokat tanulok tőle a testem működéséről. Férfiaknak is ajánlom! A párom mindig megnézi velem. Én kötelezővé tenném, hogy a videóit használják fel az iskolákban biológia órán. Egyebként pont van egy ilyen videója, hogy ő miért hagyta abba a fogamzásgátlót. Nézd meg! :)
2019. júl. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!