Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit tanácsoltok annak, ki...

Mit tanácsoltok annak, ki először akar tampont használni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és elegem van már a betétekből! Utálom, hogy érzem amikor folyik és ki szeretném próbálni a tampont, de félek. Olvastam, hogy előfordulhat, hogy nem tudom kihúzni vagy akár fertőzést is kaphatok. Vagy mi lesz akkor, ha nem tudom majd felhelyezni? Miből érzem, hogy elég mélyen van? Nektek milyen volt az első tamponos alkalom? Annyira félek, bocsi ha gyerekesnek gondoltok.

2019. júl. 29. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Fertözést csak akkor kaphatsz, ha nem figyelsz a higiéniára. Az ehhez szükséges tudnivalókat el tudod olvasni a tamponhoz mellékelt cédulán.

Olyan sincs, hogy nem tudod kihúzni, aki ilyet állít, az csak ijesztgetni akar.

Tuladjonképpen mindent el tudsz olvasni a tampon papírján, részletesen leírnak mindent, amit tudni kell.

Meg javaslom, olvasd végig itt a korábbi tamponos kérdésekre adott válaszokat, ott rengeteg egyéb infót megtalálsz.

De nem idegeskedj, neked is menni fog!

2019. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2019. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Nyálazd be azt az ujjadat, amelyikkel felhelyezed a tampont, úgy könnyebben fel tudod tolni. (Ez nincs benne a leírásban, de hidd el, hogy segít!)
2019. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagy gyerekes sot ez jo hogy megkerdezed.Akkor van jo helyen a tampon ha szinte nem is erzed hogy ott van,eloszor probalkozz a legkisebb merettel.Felnyomod,es ha nem zavar marmint szur vagy hasonlo akkor van jo helyen de feltetlenul kint kell lennie a cernanak es mielott meg felhelyezned hirtelen rants egyet a cernan hogy tudd nem fog elszakadni.Ne aggodj nem lesz semmi baj :)
2019. júl. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
használj tampaxot az valami új fele tampon es higenikusabb a felhelyezese mert egy applikatorral történik. ha sima tampont hasznalsz mindig mosd meg a kezed elotte es ne felejtsd benn max 4-6 óránál tovább. én naturellasat használtam régen az tökéletesen megfelelt:) majd kitapasztalod melyk válik be számodra
2019. júl. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 😊😊
2019. júl. 29. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
Tampax előtt is kell kezet mosni. A korábbi kérdésekben-válaszokban mindent megtalálsz, de még két apróság: mini tampont próbálj először, és a menstruációd legerősebb napján próbálkozz első alkalommal.
2019. júl. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!