Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jogosan akadtam ki a partnerem...

Jogosan akadtam ki a partneremre? Azt se tudom már, hogy akar-e engem meg a babát. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Hello mindenki!


Szóval a mai napon Barcelonaba tart a baratom 5-6 masik haverjaval legenybucsura( nem mi hazasodunk hanem az egyik haverja) na ugy volt, hogy hetfon jonnek haza mert ugye masnap melo. Na erre most kitalaltak, hogy keddig maradnak, aztan kerdeztem, hogy es megis mit fogsz mondani a munkahelyeden? Na arra persze az volt a valasz, hogy kit erdekel tok mind1 majd mondok valamit. Aztan en erre irtam neki, hogy es ha kirugnak?

Arra is ugyanezt a valaszt kaptam, h ot nem erdekli leszarja ha kirugjak 👀😳

21 hetes terhes vagyok en sajna csak fel allasba vagyok.. Nemtudom, h kirugjak-e vagy nem irodai munkat vegez egy epitomernoki cegnel .... De felbosszant, hogy ennyire nem erdekli ha kirugnak? Akkor megis mi a szar lenne a babaval meg velunk?

Felhaborit ez a szarok bele mindenbe gondolkodasmodja..... 4 eve vagyunk egyutt de egyre rosszabb ilyen teren... Rettentoen felelotlen ha iszik es a haverokkal van. Foleg most... Kulfoldon meg minden. Annyira elszomoritott amit irt... Vagy csak en aggodom tul?


Igyis ugy kellett elkereckednie hetfoig mert szabadsaga mar nincsen idenre csak a nyaron de az mar le van fixalva a nyaralasra.. Erre most kepes lenne kockara tenni az allasat egy tetves extra nap miatt a haverokkal.... Ti mit csinalnatok? Szeretem nagyon de nekem egy ferfire lenne szuksegem nem pedig egy felelotlen "kisfiura".de mar elmondtam neki mert voltak mar meresz huzasai amikor kiruccantak a haverjaival.

Ne ertsetek felre nem jar el surun hetvegente havonta egyszer sorozni de idobe hazaer meg minden meg a munkahelyen is helytall meg szeretik csak ujabban valahogy ilyen eszetlen


2016. máj. 28. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Szánalmas. És te egy ilyen emberrel alapítasz családot??? MIÉRT?
2016. máj. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%

Szeintem kicsit túlgondolod.

Eleve az ilyesmit nem írásban kell megvitatni, hanem face to face! Másrészt meg had bulizzon kicsit mielött megjön a baba. Egy nap ide vagy oda nem számít. Gondolom a melóba se játssza el minden héten hogy nem megy be...

2016. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
Na itt az a gond, hogy neked nem rá van szükséged. Ahogy írod is, ő egy kisfiú és nem pedig egy férfi. Ezért össze sem kellett volna jönnöd vele, hisz nem olyan ember akire szükséged van, arra pedig, hogy megváltoztasd semmi esélyed (csak basztatásnak veszi gondolom, ha neked nem tetszik a linksége), de mivel már ott a gyerek a pocakban nem nagyon tudok mit mondani..hamarabb kellett volna átgondolni, hogy egy ilyen embernek érdemes-e gyereket szülni. A kérdésedre válaszolva, én is és szerintem minden felelős ember kiakadna, ha a férje ezt csinálná..nem is mentem férjhez egy link alakhoz, és nem is ilyentől vagyok terhes. 28N
2016. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
Szuper... 1 év múlva itt olvassuk a kérdésed,miszerint a párod megcsalt/elhagyott/nem jár haza éjszakánként..mit csinálj egyedül a gyerekked,nincs pénzed elválni bla bla bla
2016. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekvállalás előtt nem beszéltétek át a jövőtöket? Nekem nagyon fontos volt, hogy megbeszéljük, hogy lesz az alatt az időszak alatt, amit itthon töltök a babával, és utána. Megbeszéltük, hogy most ő lesz az egyedüli családeltartó (na jó, csedem és gyedem mellett), és sokkal jobban vigyáznia kell az állására. Őt valahogy jó érzéssel tölti el, hogy vigyázhat ránk. :)


Abból az egy napból én nem csinálnék balhét a helyedben, de felmerült bennem a kérdés, hogyhogy nincs több szabija? Mi lesz, amikor szülsz? Mert jobb, ha otthon van veled utána 1-2 hetet. És utána ill. még szülés előtt is vinnie kell téged/titeket vizsgálatokra. Ezeket hogy fogja megoldani, ha nincs több szabija?

2016. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

mindkettőöknek igaz van szerintem. neki vigyáznia kéne a munkahelyére, mivel te nagyon keveset kapsz, így neki kell eltartania majd téged is és a babát is, plusz ő is élne még.

de azért ekiis járhatna egy plusz nap mielőtt hosszú évekre igavonó lesz.

te miért nem dolgoztál rendesen mielőtt gyereket vállaltatok? nagyon nem mindegy, hogy fogsz kapni 40.000.- körül, míg akár 150 körül is kaphatnál... :/

2016. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy embernek nem megy el egyik napról a másikról az esze. Ha most ilyen, akkor valószínűleg eddig is ilyen volt. Talán mielőtt elhatároztátok, hogy családot szeretnétek, akkor kellett volna gondolkozni, hogy akkor vágjatok-e bele...

És ha megszületik a gyerek, akkor ez csak még nagyobb gond lesz. De te vállaltál ilyen emberrel gyereket, akkor most viseld a következményeit.

Ülj le vele és beszéljétek meg a dolgokat szerintem!

2016. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De nem azon akadtam ki, hogy 1 nappal tovabb maradnak hanem azon ahogy reagalt arra amit kerdeztem.

Hat itt picit maskepp vannak a szabik.. Ha megszuletett a picur, akkor automatikusan kap az apuka 10 szabadnapot ami fizetett ugyanugy. Nem mindig ilyen ha mindig ilyen lenne akkor nem akadtam volna ki a reakciojan. De valahogy ez nem vall ra. Ha nem rugjak ki akkor nem gond felolem maradhatnak... Dehat a jovobe en se latok es zavar az h kepes az allasat reszkirozni egy buliert.


De, beszeltunk a jovonkrol persze.. Jajj nemtom most mi van velem is mar... Szerintem jogosan akadtam ki. Nem szeretnem megvaltoztatni... Ez csak egy kis felelossegtudat amit kerek tole. Erre talan kepes?

2016. máj. 28. 15:43
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, a csed függ attól, hogy mennyit kereset az illető, de az csak fél évig jár, utána maximalizálva van a gyed (110.000 körül) a gyes meg 25000 körül van..szóval nagyon szar mindenhogy, akármennyit keresett előtte akkor is szükség van apa fizetésére.
2016. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem lesz igavono evekig.... Itt csak 15 het a gyes aztan minden visszaall a regi kerekvagasba.

Aztan a gyes alatt tanfolyamra jarok majd aztan januartol fo allast szeretnek. Mielott terhes lettem 38 oraba voltam csak mivel vendeglatasba vagyok ezert levettek az oraszamaimat mert masik posztot kaptam a munkahelyen. Ezert most csak 25 oraba vagyok.

2016. máj. 28. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!