Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi a vélemenyétek a HPV oltásról?

Mi a vélemenyétek a HPV oltásról?

Figyelt kérdés
Adassam be vagy inkább ne? Kiváncsi vagyok a véleményetekre ez ugye a 7. Osztályos ingyenes oltás lenne

2019. aug. 14. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Még sex közben sem akarnám megkapni a HPV vírust, nemhogy még beoltassam vele magam.
2019. aug. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Liz* ***** válasza:
100%

Szerintem mindenképp érdemes lenne beadatni (pláne ha ingyen van rá lehetőség, mondjuk a gyermeked, vagy nem tudom kiről lenne szó).

Az iskola védőnő is szívesen beszél róla, de én is annak tanulok és el tudom mondani, hogy a HPV főleg szexuálisan terjedő vírus. 2 fajtája van, az egyik az alacsony kockázatú, amely genitális szemölcsöket okoz. A másik pedig a magas, ez utóbbitól lehet jobban tartani, mert azok felelősek a méhnyakrák kialakulásáért, ami a világ 3. leggyakoribb daganatos megbetegedése a nők körében. Ennek megelőzésére célszerű beadatni az oltást, amely már a HPV vírus 9 típusa ellen véd (Gardasil-9).

Az oltás felnőttkorban is hatásos, de így 3 dózisra van szükség és a TB már nem támogatja. Remélem tudtam segíteni!:)

2019. aug. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anarchy666 ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval. Mindenképp adasd be. Elkerülhető vele a lányok eseteben a mehnyakrák (ami itthon a ritkán szűresre járok miatt még mindig túl gyakori rákos megbetegedés). Érdemes fiúknak is beadni, habár méhnyakrákot nem kaphatnak, de a HPV vírus garat, gegerákot is okozhat, szinten szexuális úton.
2019. aug. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen adasd be. Én beadattam felnőtt fejjel is, még úgy is, hogy nekem 90 ezer forintomba került. Örültem volna, ha ingyen megtehetem.
2019. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, adasd be!
2019. aug. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha anno nekem is ingyenes lett volna, elsőként álltam volna be a sorba, hogy igen kérem az oltást. Évekkel ezelőtt, középiskolásként 90 ezer forintjába fájt a szüleimnek, meg a páromnak.
2019. aug. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem lenne az oltás.. és azt hova is adják pontosan? Mármint karba stb ..
2019. aug. 14. 22:23
 8/9 Liz* ***** válasza:
Én is beadattam, nekem karba adták.
2019. aug. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Ezektol az uj oltoszerektol irtouom mar bocsanat. Majd ha evek multan nem okoz problemakat akk nyugisabb a helyzet, de nyilvan ezt neked megvalasztanod mit teszel!
2019. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!