Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy működik az altatás?

Hogy működik az altatás?

Figyelt kérdés

Hamarosan műteni fognak laparoszkópiával, és rettenetesen félek az altatástól.


Folyamatosan arra gondolok, hohy mi van ha nem ébredek fel, műtét után vagy lebénulok. Próbálom elnyomni magamba ezeket a gondolatokat, de a félelem nagyobb nála.


Nem tudom miért félek ennyire mikor a szüleimnek sokkal komolyabb műtétjük volt ennél, mindketten műtött szívbetegek, és nem okozottsemmilyen súlyos szövődményt az altatás náluk. Annyi, hogy anyu rosszul volt ébredés után, hányt, próbálok reménykedni, hogy nekem is max ennyi lesz a legnagyobb problémám, de nem megy, tegnap óta gombóc érzés van a torkomba a félelemtől :/


2019. aug. 21. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan igy bevoltam drazsézva altatás előtt de életem legjobb élménye volt.
2019. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az altatásba nem szokás belehalni. Max az ilyen iszonyatosan durván szar állapotú betegek, akik amúgy is alig élnek. Sokkal nagyobb az esélye, hogy magánál a műtétnél akad komplikáció, érdekes, hogy nem attól félsz.
2019. aug. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, miért félsz az altatástól, abba senki nem hal bele, olyan nincs, hogy nem ébredsz fel - ez ezelött 100 évvesl esetleg elöfordult, ma már nem.

Lebénulni meg végképp nem nem lehet töle, ilyet még nem is hallottam soha.

2019. aug. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Műtét előtt, még a kórteremben a nővérke adott egy szem gyógyszert, ami olyan gyorsan hatott, hogy mire a műtőhöz értünk, gyakorlatilag már aludtam. A tényleges altatásra nem is emlékszem. A műtétre sem. Kb 2-3 óra mulva ugyanaz a nővér keltegetett már a kórteremben. Ennyi volt.
2019. aug. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tényleg érdekes, mert attól meg valamiért nem félek, hogy a műtétnél lesz komplikáció, nem tudom miért.


Inkább az a félelmetes számomra, hogy nem tudják egyenlőre, hogy mi a baj, és amit kaptam pár oldalas papírt, amit több helyen alá kell írni, hogy vállalom a műtétet és a kockázatokat, abba benne van, hogy ha úgy ítélik meg akkor akár mindent eltávolíthatnak.. Bár azért bízok benne, hogy nincs ekkora probléma ha se hasi, se nőgyógyászati uh-n nem találtak semmit.

2019. aug. 21. 19:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Műtöttek már engem is altatásban, előtte a zabszem nem ment volna fel a seggembe, úgy be voltam parázva. Műtét után vigyorogva, mondhatni röhögve ébredtem, abszolút nem volt semmi bajom. Nem hánytam.
2019. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég sok altatasos műtétem volt. Én kimondottan szeretem az elalvás előtti pillanatokat es az ébredést, mert én jól esően bódult vagyok olyankor. Így en ettől nem féltem sohasem. A legutóbbi műtétemnél (meh kivétel) féltem, hogy esetleg megsértik a hólyagot és örökre katéterre szorulok vagy a belet és sztomas leszek, de megbeszéltem előre az orvosommal, ha veszélyesnek ítéli meg barmi miatt a mehamputációt, akkor ne kezdjen bele. Végül komplikált lett a műtét összenövések miatt, de megoldották és semmi,bajom nem lett.
2019. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ki kellett venni a méhed. Remélem erre nem kerül sor nekem, mert nálam is összenövésekre gyanakodnak :( a legjobban attól félek, hogy nem lehet majd babám :( de muszáj a műtét, mert semmilyen gyógyszertől nem múlik a hasfájás
2019. aug. 21. 20:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az altatás miatt nem féltem a műtéttől. Tudtam, hogy átalszom az egészet...

Akiket akkor epiduráltak, többet kínlódtak műtét után. És persze műtét alatt is ébren voltak, amit én nem szerettem volna.

2019. aug. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,azért ti most elég jól megnyugtattatok, az altatással kapcsolatban :)
2019. aug. 21. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!