Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen mértékig normális a...

Milyen mértékig normális a menstruációs fájdalom?

Figyelt kérdés

Az első napján mindig 3 Algoflex Fortét kell bevennem, hogy kibírjam. (Nem egyszerre, hanem 5-6 óránként.)


De teljesen ez sem szünteti meg a fájdalmat, csak nagyrészt. Ha viszont nem veszem be, akkor hányni szoktam és meg sem bírok mozdulni egész nap, úgy legyengít a fájdalom. Nem görcs, mint ahogy nevezni szokták, másféle jellegű fájdalom, mintha épp szét akarna szakadni a méhem, olyan érzés.

Az első nap szokott ilyen lenni, a másodikat már gyógyszer nélkül is kibírom, a 3. naptól pedig már nem fáj. Újévkor voltam vérvételen, akkor azt mondták, rendben vannak a hormonok. Pedig ez a probléma már akkor is megvolt.


22 éves vagyok.

Általában napra pontosan szokott megjönni, de az utóbbi időben többször előfordult, hogy 5-7 napot késett- nem tudom, ez mennyire normális.


Hallottam erről az endometriózisról, meg petefészekviszták, stb. Ilyenem lehet? Vagy annak súlyosabb tünetei lennének?

Eddig minden rokonom és ismerősöm azt mondta, normális, hogy ha megjön, akkor ilyen fájdalmaim vannak.


2019. aug. 21. 19:24
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Lehet endometriózis.
2019. aug. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Lehet azt is mondani, hogy ez természetes ilyenkor, nekem is brutál görcseim szoktak lenni (én ugyan nem hányok, viszont a görcsöktől sokszor a hasmars rámtör). Fogamzásgátló szedésével jelentősen csökkentek a panaszok, és a vér mennyisége is. Viszont nekem nincs endometriózisom, sem cisztám, és PCOS sem vagyok.
2019. aug. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%

Én mennék addig amig mindent ki nem zárnak. Igen lehet endometriózis is. Nincs értelme belenyugodni aztán tiz év mulva rájönni hogy feleslegesen szenvedtél.

Nekem sose voltak görcseim csak ha beteg voltam (pl felfázás) közben és most, negyven felett, amikor miómám lett. Ha a lányom volnál én hurcolnálak mindenhova. Egy uh a minimum de olyan dokinál aki kimondottan endometriózisal vagy ilyen fájdalmas menstruációkkal is foglalkozik. Ha három doki is azt mondja alapos vizsgálatok után hogy ezzel meg kell békélj, esetleg, akkor törődnék beée.

2019. aug. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Az endometriózist csak laparoszkópiával lehet diagnosztizálni. Az UH-n csak akkor látszik, hogy ha cisztát okoz a petefészekben, az elég jellemző képet ad. De simán lehet valakinek nagyon súlyos endometriózisa UH jel nélkül is.
2019. aug. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Nekem is hasonló volt, és amikor a nőgyógyászom elküldött petevezeték átjárhatósági vizsgálatra, a meddőségi kivizsgálás részeként, mivel majd 2 év próbálkozás mellett nem jött a baba, a laparoszkópos műtét során kiderült, hogy endometriózisom volt. Uh-gal sosem látszott, mert csak egész pici felrakódások voltak még csak, nem súlyosabb összenövések.

A görcsös menstruáció 5 évvel korábban kezdődött, amire én azt hittem, hogy ok, innentől ez valamiért ilyen lesz. Meg se fordult a fejemben, hogy bármi bajom lehet és ezt jelzi.

2019. aug. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%
Nekem régen, tinédzser koromban volt elviselhetetlen. Az akkor vényre kapható Apranax enyhített csak valamennyire. Nőgyógyász írta fel. Kék tabletta volt. Azt hiszem, ez most is csak vényre kapható, de van szabadon vehető változata, nem tudom, mi a különbség. Hasonló fájdalmaim voltak. Átsugárzott az egész altestemre. Nem tudom, meddig tartott, talán huszonévesen enyhült. Szülés után teljesen elmúlt. Azóta sosem fáj. Nőgyógyász talán tud erős gyógyszert. És valami torna is jót tehet, azt hiszem.
2019. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!