Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek daganat lehet?

Petefészek daganat lehet?

Figyelt kérdés
Utoljára június 26.-án jött meg a menzeszem, akkor elhúzódó volt, 4 napos normálisan akkor 10 napig is tartott. Azóta viszont nem jött meg. Terhesség teljesen kizárt, és eddig a 45 évem alatt pontos, átlag 24-30 napos ciklusaim voltak. Nem volt elhúzódó vérzés, és ennyi kimaradás sem, soha. Most viszont 2 hete fáj a hasam, szurkál, és a derekam is. De nem akar megjönni. A héten már elmegyek orvoshoz mert nem tudom mire vélni ezt az egészt, de érdekelne a véleményetek. Tény, nagyon stresszes az életem mostanában, de az a hasfájást nem magyarázná, csak esetleg a késést. De több mint 60 napot???

2019. aug. 26. 18:41
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nyugika, lehet csak a valtozokor!
2019. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálam így kezdődött a változókor. Kimaradozott néha, majd pár hónapra újra visszaállt a rend. Kb. 2 évig így " szórakozott". A legutolsó menzeszem majdnem 1 hónapig tartott folyamatosan. Ezután pedig nem volt soha többet.
2019. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

És a menzesz kimaradásából miért jön éppen az, hogy petefészekdaganat?:D

Inkább hormonprobléma.

2019. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A stressztől minden élő embernek felborul a hormonrendszere. Ultrahang és hormontükör laborvizsgálat mindent kimutat.
2019. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, a doktor megmondta volna mi az oka, de egyelőre elmarad. Ma reggel hála az Istennek, megjött... Csak nagyon ijesztő, hogy a gyakran 20 napos ciklusaim után most 64 napra jött meg. Soha nem volt ilyen hosszú idő... Ha megint elhúzódó lesz, biztos, hogy orvoshoz megyek menstruáció után, mert akkor valami nem kerek.
2019. aug. 27. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló cipőben járok, pont ugyanúgy működött nálam is mint nálad, 26-28 napos ciklusok..., soha nem szedtem fogamzásgátlót és tökéletes ciklusaim voltak.

Most viszont egy éve valami nem stimmelt, és az utóbbi két mensesem minden volt, csak pont nem az. Az első nap kenet, másnap csokismaszat, és harmadik naptól indult ami egy napig tartott. Arról nem beszélve hogy már 3 alkalommal késett több mint 10 napot, aztán hamarabb...

Elég kellemetlen nyilaló, szúró-húzó fájdalmam van a baloldalon a köldöktől szinte a mellkasomig, van hogy egy pohár emeléstől is húzódik. Ezért elugrottam egy hasi UH-ra, ahol sajnos hasüregi folyadékot találtak. Évente járok a vesekövem követése miatt (már nincs 8 éve, de azért biztos ami biztos), ezért visszanézte a radiológus és mondta hogy menjek nőgyógyászhoz, mert ez a hasűri folyadék nem sok, de biztos benne hogy nőgyógyászati probléma húzódik a háttérben.

Azt viszont a mai napig nem értem, hogy nem látta a 2*2 cm-es cisztát a bal petefészekben?


Gyors kértem időpontot nőgyógyászhoz, két hét múlva már mentem is, meg is lett az oka a több hónapos herce-hurcának: 1,9*2,2 cm-es endometriómára jellegzetes echo képlet...

Közben gyors Tumor-marker (CA-125, HE4, ROMA index), de az eredmény annyira nem nyugtatott meg, mert a HE4 értékem pont súrolja a felső határértéket és a ROMA index 16,5% lett, ami magas eshetőség a hámeredetű petefészekrák jelenlétére. A CA_125 viszont jó lett.


Gyors telefon ide-oda és megnyugvást kaptam, hogy a jóindulatú endometrióma esetén ha a HE4 emelkedik, akkor a ROMA index akár 100%-os emelkedést mutat.


Elvileg most arra várunk hogy megjöjjön a 2 napja késő mensesem, majd amikor elmúlik akkor újra készül egy hüvelyi UH és meg kell ismételni a Tumormarkert (HE4 + CA-125 rizikó becsléssel (ROMA-index)...

Az hogy utána hogyan tovább, remélem minél hamarabb eldöntjük az orvosommal, mert én már mennék kontrasztos MRI-re, hogy tudjam mégis mi zajlik pontosan bent, mert az orvosom úgy látta mintha összenövések is lennének, de azt mondta ezt egy köztes ciklusban is meg kell vizslatni.

De azt is tudom hogy felesleges kapkodnom, mert valószínű a klimax küszöbén vagyok és rosszalkodnak a hormonok, ezért jelent meg a csokiciszta.

2-3 hét múlva már többet tudok és optimista maradok :))


Szerintem menj el nődokihoz, mert én el sem hittem hogy ez velem megtörténhet!

Jobbulást!

2019. szept. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia mi helyzet veled kérdező?? Mi lett végül ??
2023. máj. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!