Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak, hogy ne görcsöl...

Mit csináljak, hogy ne görcsöljek ennyire?

Figyelt kérdés
Mikor megjön a menstruációm, előfordult már, hogy hánytam is miatta. Az Algoflex-M sem annyira segít már. Mit tegyek?
2010. júl. 13. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Nekem Advil Ultra vált be.Egyszerre kettő.+,amikor van lehetőségem,akkor vasalok rá kis törölközőt,nekem a meleg(forró)elmulasztja a görcsöket.Állítólag vannak gyógyteák is rá,pl.cickafark,de az nekem nem vált be.
2010. júl. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Ha nagyon súlyos a helyzet menj el nőgyógyászhoz, ő majd felír neked fogamzás gátlót, amitől enyhülnek a menstruáció alatt jelentkező fájdalmak. Sőt előfordul, hogy nem is jelentkeznek. Ha kibírhatóak ezek a kellemetlenségek, úgy értem nem annyira nagyon-nagyon nagyfokú a fájdalom, akkor mély lélegzet, egy zuhany, meleg borogatás, egy nagy séta, torna, 2 szem NO-Spa(görcs oldásra) , egy B/ vitamin ( hányingerre)és enyhülnek, meglátod:) Nekem ezek váltak be. Na és persze kitartás:) Remélem tudtam kicsit segíteni. :) 16L
2010. júl. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
előző vagyok. Igen, a cickafarkteát én is iszom palástfű teával, együttesen. Mindennap egy bögrével, kivéve a menzesz napokon ( vérbőséget okozhat). Nekem segített, beállt a ciklusom és enyhültek a fájdalmak VALAMENNYIRE.
2010. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek.

Sokat segítettetek. Ki fogom próbálni ezeket...

Amúgy a No-Spa nekem semennyire nem használ. Olyan, mintha be se vettem volna semmit.

2010. júl. 14. 10:07
 5/12 anonim válasza:
44%
Biztos mindenkinek más a szervezete, de itt egy tipp, hátha hasznodra válik: Kerüld a csokievést. Azokban a hónapokban, amikor sok csokit eszek (pl. húsvét, télapó :)) sokkal de sokkal erősebben görcsöl a hasam, és jobban is vérzek. Nincs rá tudományos magyarázatom, de mástól, orvostól is hallottam már.
2010. júl. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát az a helyzet, hogy én nem nagyon eszem csokit.

Egy hónapba ha megeszek 2 szeletet. Anyukám eszik mindig a menzesz előtt csokit... de neki nem is fáj meg nem is erős a vérzés..

2010. júl. 15. 21:29
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Én még szerencsésebb vagyok,mert nem mindig vagyok annyira nagyon rosszul.

De volt már olyan,hogy mentem inni a konyhába és a folyosón szinte összeestem.Szerencsére fogtam a falat és nem estem nagyot,de az nagyon durva volt.

Azóta én úgy készülök a menstruációmra,hogy mindig van nálam 2 nospa és 1 algopyryn (ennek a hatása u.o.,mint az algoflex m csak anyum szerint jobban megéri árban).

Amikor megjön rögtön beveszek egy nospát,mert én ahogy megjön 5percen belül elkezdek görcsölni (előtte viszont nincs tünetem).

Amikor nagyon rosszul vagyok,ez szokott segíteni:

nospa+algopyryn,meleg vizes törölköző a hasra(mindegy mi,csak meleg legyen mert az oldja a görcsöket) és egy pihentető alvás.Alvás után nem is érzek már semmit:)

Csak sokszor az alvás kivitelezhetetlen (pl. suli.).


Ha ezek sem segítenek beszélj a nőgyógyászoddal.

Vannak erősebb görcsoldók,pl. cataflam vagy apranax.

Nővéremnek csak az apranax segít,de ő olyan szinten van rosszul,hogy nem egyszer össze is esett,majdnem elájult úgy fogták meg az osztálytársai.

15/L

2010. júl. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

én is nagyon görcsölős vagyok... pont holnap fog megjönni :(


nos, én egy ideje ezeket csinálom: sok banánt eszem (nem is tudom, hol olvastam, de a benne található B vitamin(?) miatt jó lehet), sok egyéb gyümölcsöt eszem (fájhat vitaminhiánytól is annyira a hasad sajnos...), magnézium tablettát (b6 vitamin) szedek 2 hónapja. (egyszer már tavaly elkezdtem 1 hónapig, de azóta nem vettem. még valami fórumon olvastam, hogy valaki szedte más betegség miatt, és kiderült, hogy jó volt a hasfájásra is, mert utána egyáltalán nem fájt neki.) ha megjön (mostanában mindig reggel ébredés után hasmenés, és azzal jön...) egyből veszem be az algoflex-m-et, így elkerülöm, hogy legalább akkor ne görcsöljön. mire erősebben elkezdene fájni a hasam, már hat a gyógyszer. viszonylag sok meleg (nem forró, de még jó meleg) teát iszom ilyenkor, mert ez melegít ott bent is... (jobb, ha valami olyan gyógyteát veszel, amit te főzöl ki és nem filteres, én most pl. kamilla teát vettem, majd meglátjuk hogyan hat...)

illetve januárban elkezdtem mozogni+fogyózni. azóta, hogy ezeket csinálom, már nem olyan erősek a fájdalmak, sokkal jobban kibírható minden. :) (azelőtt volt, hogy 5 nap alatt 2doboz algoflex-m-et elhasználtam. múlt hónapban pl. csak 4x kellett bevennem ugyanennyi idő alatt, de akkor is csak azért, mert picit elkezdett görcsölni a hasam, és nem akart megkockáztatni, hogy jobban fájjon.)

2010. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Szia! Én is sokat küzdök a görcsökkel(még 3 gyerek után is). Hányinger,szédülés,egyszer-kétszer ájulás. Kb.15 éves korom óta DONALGINt veszek be rá. Egy szem,10-12 óra fájdalom nélkül. Nagyon erős,ezért csak orvos írhatja fel.Viszont nem kell marék számra szedni.
2010. júl. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Természetes megoldás a Stadelmann féle vajúdóolaj használata. Muskotályzsálya olaj, rózsa, ylang-ylang és jázmin van benne. Drága, de rendkívül tiszta olaj és nagyon kevés kell belőle. Elég lehet csak szagolgatni, de lehet belemasszírozni a hasba. Hatalmas megkönnyebbülés érzését adja, ahogyan ezt megtapasztaltam. A muskotályzsálya természetes narkotikum. Egy különös - a menstruációnak megfelelő - lelkiállapotot hoz létre Benned. Ahol fáj, oda meleg való, pl. meggymagpárnával/melegített fedővel. Csípőkörzések, csípőnyolcasok végzése fellazítja az egész csípőtájékot. Nagyon kellemes érzéseket ad a méhednek.

És a lélek: a mensesz rendkívül érzékeny időszaka egy nőnek. Ha hajlandó vagy alkalmazkodni ehhez néhány napra és változtatni a szokásaidon, azaz kímélni magad, akkor felfedezheted mennyi csodálatos megérzést, gondolatot, ötletet hoznak ezek a napok. Nekem sok ötletet adott ehhez egy, a női test csodáiról szóló honlap. Azóta lényegében ajándéknak tekintem ezeket a napokat. És tudnod kell, hogy a fájdalom a fejben születik, nem a testben. Szolgáld ki a tested, a lelked ilyenkor azokkal a dolgokkal, amik segítik (ez egyénenként, néha menseszenként eltérő). Járj a magad kedvében. S lehet, hogy hamarosan elfelejtheted a fájdalmat. Legyenek ezek azok a napok, amikor Te vagy a legfontosabb.

2010. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!