Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szájon át szedheto, vénynélkül...

Szájon át szedheto, vénynélküli hüvelyflóra helyreállító/hüvelygomba elleni szer?

Figyelt kérdés

Augusztus végén próbáltam ki először a tampont, amire rá 2-3 nappal iszonyat vizelési inger, majd a menstruációm elmúlása után hüvely körüli viszketés tört rám. Voltam vizeletvizsgálaton, ahol minden negatív lett, a vizeletem teljesen rendben volt. Kaptam egyszeri adag Monuralt, ami pár nappal később már el is mulasztotta a problémámat, ám a viszketés megmaradt.

Kb 2 hete ismét ramtortek ezek a panaszok, vizelet tökéletes, kaptam 2x adag Monuralt, elmúlt.

Most viszont ismét úgy érzem, kezdődik, folyamatos pisilési inger.. baromi zavaró.

Az interneten utána olvasva azt a következtetést vontam le, hogy valószínűleg huvelygombám lehet, mivel ez okozhat vizelési panaszokat is annak ellenére, hogy a vizelettel minden rendben, valamint a viszketés és a túrós folyás is stimmel.

Vásároltam a patikában Canesten kombit, viszont egyszerűen képtelen vagyok felhelyezni a kúpot. Ma este akartam elkezdeni, de nem sikerült, most pedig ég a hüvelyem, mivel a végén már kinomban annyira eroszakosan probaltam feltolni.

Bejelentkeztem nogyogyaszhoz, viszont csak ket het mulva kaptam idopontot, addig meg fogok őrülni.

Van valami szájon át szedhető gyógyszer, ami segítenek ezen?



2019. okt. 22. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Vényköteles tabletta van, de azt kiegészítőként szokták adni a hüvelyi kezeléshez, nem önmagában.

Mindent úgy csináltál, ahogy a tájékoztatóban van? Most nem tudom pontosan, a kombi mi, de a lágy hüvelykapszulát a legkönnyebb felhelyezni, kicsit bevizezed, és csúszóssá válik.

2019. okt. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen orvos ír fel ha tényleg gomba, de ahhoz is meg kell vizsgálnia. Meg utána kell hüvelyi helyreallitot használni.

Hány éves vagy?

Muszáj lesz felhelyezned valahogy. Gondolom gyulladt a hüvely és emiatt megy nehezen. Tudom hogy fáj de muszáj. Próbáld úgy hogy felrakod az egyik lábad, vagy úgy hogy fekszel felhuzott lábakkal.

Közben menj el feliratni a gyogyszert hátha felmegy a kapszula amikor már nem lesz olyan gyulladt :)

2019. okt. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, azt kihagytam hogy mondd hogy sürgős, hátha megnéznek előbb. Nem jó ha sokáig fennáll a gyulladás!
2019. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!