Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyász óta nem tudok...

Nőgyógyász óta nem tudok lefeküdni a párommal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Múlthéten voltam első alkalommal.

Rutinvizsgálat, méhnyakrák szűrés és uh.

Sajnos olyan magán(!!) Nőgyógyászt fogtam ki, aki teljesen passzív volt, alig szólt hozzám valamit.

Kérdeztem pár eddigi tünetről, annyi volt a válasza, hogy meghúzta a vállát és "lehet valami fertőzés" .

A lényeg, hogy amikor a citológiát csinálta, eleve fájt az az eszköz amit használt, de a mintavétel után véreztem. Nem kicsi,szivárgó vérzés volt, hanem több. Ő úgy állt hozza hogy:"tessék még papir mert jobban vérzel". Ennyivel elvoltam intézve.

Akkor kissé lesokkoltam, és meg otthon is véreztem, a bugyim át is ázott.


Úgy gondolom ez kisebb traumát válthatott ki nálam, mert az azt követő napokban elért a sírás, ha erre gondoltam. Akkor is, ha a párom közeledett felém, mert éreztem, hogy nem tudnék felizgulni. Volt egy kérdésem akkor erről, de mind azt tanácsolták,hogy idővel rendbe jövök és menni fog.


Most eltelt másfél hét, még mindig ugyanúgy vagyok. Már nem sírok, de nem tudok intim helyzetbe lépni. Amint úgy közeledik a párom, hirtelen eszembe jut ez az egész és az van a fejembe, hogy nem kerülhet oda semmi, mert megint fájni fog és verezni. Illetve az, hogy nekem ott most van seb(?) Vagy valami változás amiért megsértett és nem akarom hogy odaérjen semmi.

Ezek kavarognak a fejemben és bár lehet nincs valóságalapja, befolyásol és nem tudok nemi életet élni:((

Mit tudok tenni? Nagyon rossz! Volt még valaki így?

21n


2019. okt. 25. 08:20
1 2
 11/13 Liz* ***** válasza:

Nehèz, de szerintem próbáld meg magadban legyűrni ezt a traumát és másik megbízható(!) orvost felkeresni, merthogy ennek tényleg nem lett volna szabad ennyire véreznie.

Védőnő hallgató vagyok és most ránksózták a méhnyakszűrést is, vagyis beletették a protokollba, ezért volt kötelező gyakorlatunk is ahol magam is végeztem ilyen szűrést. Ennek ugye az a lényege hogy a méhnyak csatornájából és a méhnyakról egy ecsetszerű, finom eszközzel lesodorjuk a sejteket. Sajnos előfordult hogy egy kissé én is felsértettem ott a szövetet, de az csak pár csepp vér volt, aztán szépen belejöttem, ezért nem is értem hogy csinálhatta ennyire durván és érdektelenül egy rutinos orvos... és erre csak rátesz, hogy neked sajnos ez a legelső élményeddel ezzel kapcsolatban, nagyon sajnálom, hogy így "kifogtad". De hidd el nekem, hogy vannak rendes orvosok is, akik úgy megtudják csinálni ezt az egészet hogy meg se érzed!

2019. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom kérdező. Nem akarlak elkeseríteni, de anno 18 éves koromban (mikor először mentem nőgyógyászhoz), engem is úgy vizsgált meg az sztk-s férfi orvos, hogy utána egy hétig menstruáció szerűen véreztem. Utána váltottam magán nőgyógyászra (szintén férfi), azóta semmi gondom nincs, kultúráltan vizsgál.
2019. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, tudok jó nőgyógyászt ajánlani (magán-férfi).

Őszintén sajnálom, hogy ilyenek megtörténnek.

2019. nov. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!