Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tudtok olyan fogamzasgatlot,...

Tudtok olyan fogamzasgatlot, amitol nem hizok nem fogyok es megszunteti a pattanasokat? Es persze kevesbe karos, mint pl a Triregol.

Figyelt kérdés
2019. nov. 1. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
ez hajlam kérdése, eléggé hasonló a hatóanyag tartalmuk. én többfélét is szedtem, egyiktől sem változott a súlyom. pattanásaim viszont néha előjöttek fog-gátló szedésekor is, csak a terhesség alatt lett szép a bőröm.
2019. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem eléggé hasonló, hanem konkrétan ugyanaz.

Egy félét lehet kapni Magyarországon, csak több néven.

2019. nov. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Liz* ***** válasza:
78%
Ha azért akarod szedni, hogy megszüntetése a pattanásaidat, akkor ne is kezd el szedni. Minden fogamzásgátló tartalmaz hormonokat, amik beleszólnak a szervezeted (egészséges) működésébe és persze lehet, hogy amíg szeded elmúlnak a pattanások, de az is biztos, hogy ha majd abbahagyod minden visszatér, ha nem rosszabb lesz..
2019. nov. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20 évig szedtem a Tri-regolt és semmi bajom nem volt tőle, súlyom sem változott. Egyéni érzékenység kérdése. Általában elmondható, hogy az egyfázisú, alacsony hormontartalmú fogamzásgátlók kevés mellékhatással járnak. Konzultálj az orvosoddal, ha jó orvosod van, akkor ő tud neked olyat ajánlani, ami neked várhatóan megfelelő lesz.
2019. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Itt senki sem gyógyszerész, orvosodnak ha mondod akkor ő tud segíteni, itt mi hiába mondanánk más gyógyszert, orvos nélkül amúgy se tudnád kiváltani
2019. nov. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
8%

Azért bocsáss meg, utolsó, de értünk hozzá.

Én is több, mint 10 évig szedtem.

És konkrétan orvos mondta, amit írtam, hogy mind ugyanaz, csak a gyártók más-más néven nevezik el.

Mégis lepontozott valamelyik okos, gondolom te.


Paracetamolt is lehet kapni több néven, mind ugyanaz a hatóanyag, csak más gyártja. És egy sima fájdalomcsillapító. Meg lehet venni a drágát, amit a tv reklámoz, meg lehet venni fele ennyiért ugyanazt, csak utána kell nézni.


Azért ha valakinek 18-20 évesen pattanásai vannak, amik megkeserítik az életét, nem mondanám, hogy ne szedje, mert később visszajönnek. Később a legeslegtöbb embernek elmúlna, de most miért várjon évekig? Én tudom, mert az életem pokol volt, emberek közé sem mertem menni. És ha emellett még amúgy is szüksége van védekezésre, hát ez a legolcsóbb és mégis a legbiztonságosabb módszer.

Igaz, hogy hormonális, de ma már van annyira fejlett az orvostudomány, hogy igen csekly mennyiségű hormon van benne, ami csak arra hat, amire kitalálták.

Ma már nincs ez, hogy elhízol tőle. Az 30 éve volt. Én sem híztam tőle, ahogy a másik válaszoló sem.

Azért nem kéne úgy beállítani, hogy egy fogamzásgátló megváltoztatja a DNS-ed, vagy vérfarkas leszel tőle.

2019. nov. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyjából igaza van a 6-os válaszolónak. Minden tabletta (kivéve a mini tablettát) ösztrogént és gesztogént tartalmaz, hatásmechanizmusukban (egy-, két- és háromfázisos)és hormontartalmuk arányában vannak eltérések. Azt, hogy kinek melyik a legjobb általában nem lehet előre tudni (nekem a háromfázisú), de egy jó orvosnak azért vannak tapasztalatai, hogy általában melyik szokott a leggyakrabban beválni.
2019. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

"Egy félét lehet kapni Magyarországon, csak több néven."


Ez nyilvánvalóan baromság, azért pontoztak le...

Igen, tény, hogy egyféle gyógyszer létezik több néven is, de nem mindegyik ugyanaz.

Csak a Richternek van kb. 10 féle hatóanyagtípusú és tartalmú fogamzásgátlója. Az ösztrogén kb. mindegyikben ugyanaz, de a gesztagének eléggé eltérnek egymástól. Ezért van, hogy az egyik jobb a pattanásokra, a másik jobb a menstruációs görcsökre, a harmadik meg a PMS tünetekre...


Kérdező: A TRi-Regol sem károsabb, mint bármelyik másik. Az, hogy neked melyik válik be, teljesen egyéni.

2019. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Persze, nyilvánvalóan baromságot mondott egy neves nőgyóógyász, itt a gyakorin névtelenül te meg nyilvánvalóan okosabb vagy egy orvosnál.

Kicsit nagy az arcod.

Beszkennelnéd az orvosi diplomádat?

2019. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

Erre most ráfaragtál, mert speciel akár be is szkennelhetném, ugyanis van:D


És nem mondom, hogy a nőgyógyász baromságot mondott, mivel nem voltam ott, csak azt, hogy baromság, amit állítasz.


Csak néhány példa, tessék:

Itt a Lindynette 20 és a Harmonet 20, ezekre igaz, amit írtál: tök ugyanaz a tabletta, csak más gyártja. Mind a kettőben 20 mikrogramm etinil-ösztradiol és 75 mikrogramm gesztodén van.

De itt van mondjuk egy másfajta tabletta, a Symicia, ami meg 30 mikrogramm etinil-ösztradiolt tartalmaz, és nem gesztodén van benne, hanem drospirenon.


De tessék, ha a diplomámat nem is, ezt azért lefotózom neked:


[link]

[link]

2019. nov. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!