Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Történt már veletek ájulásos...

Történt már veletek ájulásos rosszullét iskolában/egyetemen?

Figyelt kérdés

Sajnos velem nem először történt ilyesmi és már attól parázok, hogy ilyen helyzeteket hogyan lehet kezelni.

19L



2019. nov. 23. 08:26
 1/5 anonim válasza:
100%
Én egyszer nem bírtam megmozdulni annyira fájt azt éreztem ha felkelek elajulok nagyon melegem is volt, lépcsőn alig bírtam felmenni.. De elmentem wcre és jobban lettem hideg vízzel megmostam az arcomat
2019. nov. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Egyszer, de elég is volt. Nem én ájultam, én a tanár voltam.

Ne azon gondolkodj, hogy hogyan lehet kezelni, mert ha te elájulsz, akkor úgyse neked kell majd kezelned a helyzetet, hanem másoknak. Inkább azt találd ki, hogy hogyan fogod megelőzni: minden héten legalább ötször-hatszor aludd ki magad normálisan (7-8 óra alvás), minden reggel reggelizz, csak úgy indulj el otthonról, egyél-igyál normálisan (eleget, és normális dolgokat, vitamin, nyomelemek, szénhidrát, fehérje, stb. megfelelő arányban, mennyiségben) nap közben is, tartsd magad jó kondiban, ha érzed, hogy kezdesz beteg lenni, figyelj oda magadra jobban, pihenj többet, kíméld magad, ha beteg vagy, fordulj orvoshoz, ha azt tanácsolja, maradj otthon, az legyen az első, hogy gyógyulj meg, ne a tanulás/karrier, csak aztán kezdjél megint iskolába/egyetemre járni, ha újra rendben vagy, stb. Ennyit tehetsz. Egyébként aki elájult egy órámon, az a következő négy évben nem ájult el újra, de ha veled már többször is előfordult, akkor talán tudod is, hogy mitől lehet. Ha pl. attól, hogy alacsony a vérnyomásod, tedd azt, amit az orvos javasol.

2019. nov. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kétszer is. Egyik esetben hiába szólongattam utolsó erőmmel a tanárt, aki mellettem állt 1 méterre, nem érdekelte, szóval egy osztálytársam segített rajtam. Van mikor te már nem tudsz javítani a helyzeten, szóval csak mások tudják kezelni a dolgot.
2019. nov. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos már én is ájultam el két alkalommal is. Először buszon, mert nagyon meleg volt, és álltam (nyáron se ablak nyitva, se légkondi, semmi), másodszor pedig a műtétem után 3 órával felkeltem, hogy kimegyek pisilni, de a kórterem ajtajában eldobtam magamat. (Nyilván ez az ájulás betudható volt az altatásnak). Érdemes kivizsgáltatnod magadat, ha ennyire hajlamos vagy az ájulásra.
2019. nov. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én már 17X elájultam. Amikor érzem, hogy be fog következni (elgyengülök, elhomályososik a látásom), mindig leülök a földre, akárhol is vagyok, hogy ne koppanjak nagyot és szólok a mellettem lévőknek, hogy ájulni fogok. Akikkel több időt együtt szoktam tölteni pl. rokonok, barátok, munkatársak, azoknak el szoktam mondani, hogy nálam ez előfordul, mit csináljanak ebben a helyzetben. Nyilván még így is váratlanul éri őket, de azért jobb, ha tudják.
2020. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!