Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valakinek tapasztalata ezzel?

Van valakinek tapasztalata ezzel?

Figyelt kérdés

Elektromos késes/ultrahangos méhszáj konizációról lenne szó. Májusban volt egy méhszájseb fagyasztásom, de azóta se gyógyult be egy részen. És azt mondta az orvos, hogy valószínűleg a seb miatt olyan a méhszájam, mintha már szültem volna egy-két gyereket. Szerinte valahonnan a szövet mélyebb rétegéből jöhet ez a "seb", amire a megoldás az lenne, ha kiszednék azt a részt. Vett le ugye mintát a rákszűréshez, és azt mondta, hogyha jó lesz az eredménye, akkor a konizáció nem sürgős, de előbb-utóbb meg kellene csinálni. Ha meg rossz az eredmény, gondolom akkor sürgős..

Megijedtem, tartok tőle, hogy egyrészt rák, másrészt meg ha nem az, akkor is félek a műtéttől. Főleg, mivel altatásban (bódításban) csinálják. Illetve magánban voltam a nőgyógyásznál, 65 000 Ft lenne a konizáció.

Van valakinek bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Köszönöm!

23/L



2019. nov. 28. 08:02
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
Miért? Eddig nem jártál rakszűrésre?
2019. nov. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
Dehogynem. De attól még egy év után lehet rossz a következő..
2019. nov. 28. 14:55
 13/36 anonim ***** válasza:
0%
Eleve, hogy kialakult a méhszáj seb, ezt jó nagy valószínűséggel a HPV vírus okozza. Én a helyedben ezüstkolloid kúrát csinálnék.Csodát tesz.A SOTE 1-es klinikán a nődoki ajánlotta.
2019. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
72%
A méhszájsebet nem HPV okozza. Sőt, igazából a méhszájseb nem is seb... Egyszerűen a méhnyakban lévő hengerhám kikerül a méhszáj felszínére, ahol egyébként laphám van. És mivel a hengerhám vöröses, olyan, mint egy seb. És amúgy tök normális jelenség, a fertilis korú nők 80%-ának ilyen a méhszája...Mint mondtam, amíg nem okoz panaszt vagy nem társul hozzá kóros cytológiai lelet, nem kell vele csinálni semmit.
2019. nov. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, és akkor miért lehet, hogy olyan a méhszájam, mintha szültem volna már egy-két gyereket, pedig még csak terhes sem voltam sose, és fél évvel ezelőtt nem ilyen volt a méhszájam?
2019. nov. 28. 17:12
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát felőlem idegesítsd magad rajta tovább, ha ennyire akarod:D Nőgyógyászaton dolgozom, 10 fiatal, szexuálisan aktív nőből 8-nak "méhszájsebe" van, pedig semmi bajuk. Rossz cytológia meg lehet kívülről "szép" méhszáj esetén is, olyat is láttam nem egyet.

Sőt, képzeld, nekem is van méhszájsebem, mégis tökéletes a cytológiám, HPV-m sincs, mert most szűrettem le magam.

2019. nov. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyan nem ebből az okból kifolyólag volt konizációm, hanem cin 3 eredmény miatt, de azért leírom a tapasztalataimat, hátha segíthetek. Én is nagyon féltem a műtét előtt, de az ápolók és az orvos is nagyon rendes volt, vénásan kaptam az altatót, nem telt el szerintem 2-3 perc már magamnál sem voltam. Amikor felkeltem tolószékben bevittek a szobába/kórterem nem tudom minek nevezik, ott kellett lennem amíg helyrejövök picit, ugye az altatás hatása alatt voltam még valamennyire. 1 óra alatt már teljesen magamhoz tértem, hazaengedtek. Véreztem pár napig majd 10 nap múlva mentem vissza az orvoshoz, hogy kivegye a csövet, amit behelyezett, hogy a méhnyak ne forrjon össze, megmondom őszintén ez picit fájdalmas volt, de nem kibírhatatlan egyáltalán. 6 hétig nem szabad megerőltetni magad, emelgetni és a hüvelybe nem kerülhet semmi, valamint a kádban fürdés is tilos! Nekem a műtéttől számolva kell 3 hónapra rákszűrésre menjek, remélem semmi gond nem lesz.
2019. nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
Igy van, nem a HPV okozza. A pontos okot nem tudjak, de valószínűleg ösztrogén túlsúly (fogamzásgátló, terhesség) és tényleg nagyon gyakori. Nekem 3 hete lézerrel kezeltek, mert fertőzéseket és verzest okozott. Ha ez nem lesz elég, akkor meg fagyasztani fogjak, de semmiképp sem conisatio-val, mert P2 a szűrésen eredménye. (Nem is értem, hogy neked miért fagyasztotta már az eredmény előtt, nekem azt meg kellett várni.) A lézer egyáltalán nem fajt, lidokain szurit kaptam előtte, viszont 120 ezer a műtét magánklinikan. :/
2019. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket a tapasztalataitokról! Remélem, hogy nem lesz rossz a citológiám eredménye.

Hát a fagyasztás tavaly májusban volt, és előtte decemberben volt egy negatív citológiám, gondolom azért fagyasztott akkor.

De félek a műtéttől. :// meg igen, nagyon drága, legalábbis az én pénztárcámnak.

2019. nov. 28. 21:49
 20/36 Liz* ***** válasza:
Kíváncsi vagyok azóta mi történt veled! Én is méhszájsebbel küszködök már évek óta, jó pár ezüst kolloidos kúrán is túl vagyok, de semmi, úgyhogy szerintem keresek egy másik orvost, aki megcsinálja a fagyasztást. Nekem is jó a cytologiám, még fertőzésem sincs. Nekem azt mondta a doki, hogyha jó a rákszűrés akkor nem kéne konizáció, főleg, hogy még én sem szültem.
2020. jan. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!