Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valakinek tapasztalata ezzel?

Van valakinek tapasztalata ezzel?

Figyelt kérdés

Elektromos késes/ultrahangos méhszáj konizációról lenne szó. Májusban volt egy méhszájseb fagyasztásom, de azóta se gyógyult be egy részen. És azt mondta az orvos, hogy valószínűleg a seb miatt olyan a méhszájam, mintha már szültem volna egy-két gyereket. Szerinte valahonnan a szövet mélyebb rétegéből jöhet ez a "seb", amire a megoldás az lenne, ha kiszednék azt a részt. Vett le ugye mintát a rákszűréshez, és azt mondta, hogyha jó lesz az eredménye, akkor a konizáció nem sürgős, de előbb-utóbb meg kellene csinálni. Ha meg rossz az eredmény, gondolom akkor sürgős..

Megijedtem, tartok tőle, hogy egyrészt rák, másrészt meg ha nem az, akkor is félek a műtéttől. Főleg, mivel altatásban (bódításban) csinálják. Illetve magánban voltam a nőgyógyásznál, 65 000 Ft lenne a konizáció.

Van valakinek bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Köszönöm!

23/L



2019. nov. 28. 08:02
1 2 3 4
 31/36 A kérdező kommentje:

Újabb update: Nos, pénteken voltam ismét kontrollon, azt mondta az orvos, hogy "gyönyörű lett a méhszáj", szóval elvileg sikeres volt a műtét. Most már szabad nemi életet élni, uszodába menni, stb.

Három hónap múlva kell újra kontrollra mennem.

2020. febr. 24. 09:44
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon jó hír! :)
2020. febr. 26. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Azóta hogy vagy kérdező?
2023. febr. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

Megvagyok, köszönöm. :)

Évente járok kontrollra, és *lekopogom* remélem, hogy nem lesz baj.

2023. febr. 21. 14:08
 35/36 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Én most állok a műtét előtt ( március 10-én lesz). Egyelőre ott tartok, hogy félek, rettegek felváltva... Maga az altatás, ami első körben riaszt, majd a további hetek... a gyógyulási folyamat. A súlyzós edzéseimtől erre a 6 hétre elköszönök, azzal már kezdek megbékélni, de én egy nap viszonylag sokat sétálok (12-13 ezer lépés). Pl. a munkahelyemre is. Ezt hogy tudom kibekkelni? Dolgozni Te például mikor tudtál menni a műtét után először? Előre köszönöm a válaszod!
2023. febr. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:

Kedves 13:19-es Kommentelő!

Az altatástól én is féltem, de nem volt olyan vészes.

Amennyire emlékszem, nekem a gyógyulási folyamat sem volt annyira rossz. Fájdalmaim nem voltak, de vérzés igen. Bár nem azonnal a mútét után, hanem kb az 5. naptól. De szerintem ha hozzá vagy szokva a sok sétához, és az orvos nem mondja, hogy valami miatt nem szabad, akkor simán fogsz tudni sétálni.:)

Ha jól emlékszem 1 hetet voltam táppénzen. De nyilván utána még hetekig nem emelhettem, de szerencsére akkor nem fizikai munkát végeztem, így tudtam dolgozni menni.

2023. febr. 23. 16:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!