Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valakinek tapasztalata ezzel?

Van valakinek tapasztalata ezzel?

Figyelt kérdés

Elektromos késes/ultrahangos méhszáj konizációról lenne szó. Májusban volt egy méhszájseb fagyasztásom, de azóta se gyógyult be egy részen. És azt mondta az orvos, hogy valószínűleg a seb miatt olyan a méhszájam, mintha már szültem volna egy-két gyereket. Szerinte valahonnan a szövet mélyebb rétegéből jöhet ez a "seb", amire a megoldás az lenne, ha kiszednék azt a részt. Vett le ugye mintát a rákszűréshez, és azt mondta, hogyha jó lesz az eredménye, akkor a konizáció nem sürgős, de előbb-utóbb meg kellene csinálni. Ha meg rossz az eredmény, gondolom akkor sürgős..

Megijedtem, tartok tőle, hogy egyrészt rák, másrészt meg ha nem az, akkor is félek a műtéttől. Főleg, mivel altatásban (bódításban) csinálják. Illetve magánban voltam a nőgyógyásznál, 65 000 Ft lenne a konizáció.

Van valakinek bármilyen tapasztalata ezzel kapcsolatban?

Köszönöm!

23/L



2019. nov. 28. 08:02
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Kedves Liz*! :)

Sajnos nekem muszáj lesz a konizáció, ma derül ki, hogy pontosan hányadikán lesz. Elvileg elektromos késsel (loop/leep technika) fogja csinálni. Nagyon félek.

Amint többet tudok, írok még.

2020. jan. 3. 07:50
 22/36 anonim ***** válasza:
Milyen lett a rakszuresed?
2020. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

P2, gyulladással.

És már vérzést is okoz a méhszájsebem. ./

2020. jan. 3. 23:21
 24/36 Liz* ***** válasza:
Hát sajnálom, hogy ez a helyzet.:/ Esetleg egy másik orvos véleményét még lehet érdemes lehet kikérni.:)
2020. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:

Kedves Liz*!

Gondoltam rá, de a tünetek miatt úgy döntöttem, hogy megcsináltatom a műtétet. :/

2020. jan. 4. 19:07
 26/36 anonim ***** válasza:
Mar írtam neked, h nekem lézeres volt. Ugyanúgy P2 gyulladassal és sokat vérzett, de a lezertol elmúlt! Szerintem is gondold meg at a műtétet.
2020. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Update:

16-án volt a műtét altatásban. Egyelőre jól vagyok, remélem szépen, komplikáció mentesen be fog gyógyulni.

A műtét drága volt, de szerencsére gyorsan megvolt.

2020. jan. 18. 17:32
 28/36 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem más okból kifolyólag volt konizációm, de elmondom a tapasztalatokat. Több napig véreztem utána, ami nem normális. Kb 3x kellett visszamennem a kórházba a vérzés miatt, mert ott állították el ilyen folyadékkal. A 3. nőgyógyász(mert nyilván más volt mindig az ügyeletes) kérdezte számonkérően,hogy maga nem tudta,hogy tilos sétálgatni ezzel 2 hétig?? Hát mondom nem, a dokim csak annyit mondott,hogy pihenjek. DE! Arról szó sem volt,hogy a seb belül csak úgy tud gyógyulni,ha semmiféle mozgás nincs,mert az kidörzsöli a belső varratokat. Tehát én lementem a 100 méterre lévő kisboltba, mert nem tudtam ezt. De még ennyit sem szabad sétálni. Úgyhogy a 3 ügyeletes látogatásom és a roppant kellemetlen kifeszített kenegetés után 2 hétig max wcre sétáltam el,de a lakásból ki nem tettem a lábam.

Ezt csak azért meséltem el,mert hátha neked sem szólt az orvosod, hogy 2 hétig még a kis séta is tilos. Utána már szabad. És vedd szigorúan, ha jót akarsz magadnak.


Ja és jobbulást! :)

2020. jan. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
#28 nekem is volt konizációm és semmi ilyen szabály nem volt a járkálással! Lehet az orvos hibázott, azért véreztél addig, nem tudom. Nekem 6 hétig nem volt szabad megerőltessem magam, de ez annyiban merült ki, hogy nem edzettem annyi ideig. Mindent kb ugyanúgy csináltam, a harmadikon lakom, minden nap többször fel-le kellett menjek és semmi gond nem volt, amikor mentem konzultációra.
2020. jan. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:

Újabb update: Csütörtökön voltam az első kontrollon, azt mondta az orvos, hogy szépen gyógyul.

Már nem vérezgetek (a műtét utáni ötödik naptól kb 10 napon át vérezgettem, nem erősen). Azóta még nem jött meg, de már kéne.

Február 21-én kell a következő kontrollra mennem.

Remélem valakinek segítek ezzel, aki hasonlókon megy át.

2020. febr. 3. 08:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!