Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit lehet kezdeni a policisztá...

Mit lehet kezdeni a policisztás szindrómával?

Figyelt kérdés
Most voltam nőgyógyásznál és kiderült hogy policisztás szindrómám van, és adott rá fogamzásgátlót de sok helyen olvastam hogy az nem oldja meg.

2019. nov. 29. 15:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hormon-probléma okozza, valamint inzulinrezisztencia illetve hogy kapcsolat van a kettő közt. Endokrinológust is felkereshetsz szerintem.
2019. nov. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

160g-os szénhidrát diéta tartása és sport.

Én amikor huszonévesen hallgattam az sztk-s dokimra, hogy a PCOS-sel elég akkor foglalkozik, mikor gyereket akarok és csak szedjem a fogamzásgátló tablettát, nagyon megbántam. Így csak lombikkal sikerült teherbe esnem. Ha előbb tudtam volna hogy ez ellen én is tehetek és hogy kihez kell fordulni (nem nőgyógyászhoz, hanem egy témában jártas, lehetőleg nem sztk-s endokrinológushoz!!), akkor megkíméltem volna magunkat a lombik procedúrájától és a sikertelenségektől, átsírt éjszakáktól. Ne törődj bele, menj tovább és keress valakit, aki tényleg foglalkozik a problémáddal és nem csak fogamzásgátlót ad.

2019. dec. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!