Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló melletti nagyon...

Fogamzásgátló melletti nagyon erős vérzés mitől lehet, mit jelezhet?

Figyelt kérdés

2 és fél éve szedek fogamzásgátlót, eleinte Lindynette 20-at, azonban a tablettamentes időszakban olyan erősen jött meg (igen, tudom, hogy nem menstruációs, hanem megvonásos vérzés), hogy gyakoraltilag a bugyimat alig tudtam lehúzni a wc felett, mert folyamatosan ömlött belőlem a vér. 1 óra alatt átvéreztem az összes létező betétet. Mellette más panaszon nem volt, de ez a vérzés is annyira megijesztett, hogy azonnal orvoshoz rohantam. Ott kaptam valamilyen gyógyszert, ami csillapítja a vérzést, illetve 20-as helyett Lindynette 30-at írtak fel, azóta azt szedem.


Most már több, mint 1 éve, hogy áttértem a 30-asra, de igazából emellett is nagyon erős a vérzésem, van, hogy 2 óránként muszáj cserélnem betétet és kb. 3 napig ilyen erős a vérzés, de összesen el is tart gyakorlatilag 6-7 napig a vérzés. Az első napon pedig továbbra is erős görcsökkel küzdök. Az arcomon a pattanások a gyógyszer szedésekor elmúltak, de az elmúlt pár hétben ismét nagyon elkezdtem pattanásosodni. Sosem marad ki a gyógyszer, nem óramű pontossággal, de az orvos utasítása szerint, legfeljebb +- 2 óra eltéréssel mindig beveszem.


Mi lehet a gond? Lehet, hogy másik gyógyszerre kéne váltanom?

És a legfontosabb: elképzelhető, hogy a fogamzásgátló hatás sem 100%-os és teherbe eshetek, ha ilyen tüneteim vannak?


2019. dec. 17. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz.
2019. dec. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Teherbe így szerintem nem tudsz esni, az akkor fordulhat elő ha köztes vérzés is jelentkezik.


Szerintem ez a megvonásos vérzés teljesen rendben van, amúgy is higiéniai okokból 2 óránként kellene betétet cserélni, igaz az hogy 3 napig ilyen erős az para, kellemetlen, igen.


Szedsz bármilyen vitamint? Folyadékbevitel normális?


Mikor kell menned rákszűrésre legközelebb? Én akkor megemlíteném ezt az orvosnak.


A gyógyszer szedést pedig igyekezz pontosan szedni, én pl minden nap este 9-kor veszem hé, ébresztőt állítottam hozzá a telefonon, mert a hosszas közti vérzés miatt ugyan nem lehetsz terhes de a nem pontos szedés pl probléma lehet ha nem akarsz terhes lenni


Mellesleg nekem a lindynette egyáltalán nem volt jó, se a 20 se a 30, egy teljesen más típust kaptam végül (Jangee)

2019. dec. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megyek természetesen, csak addig is szerettem volna tájékozódni, ha valaki esetleg hozzáértő a témában.
2019. dec. 17. 08:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem szedek vitamint, folyadékból sajnos sokszor nem iszom eleget, ezt tudom is magamról, próbálok tenni ellene. Rákszűrés február környékén lesz aktuális.
2019. dec. 17. 08:25
 5/9 A kérdező kommentje:
Az orvos mondta, hogy ha +- 2 óra az eltérés, az még belefér. Igyekszem azonos időben, de néha ha olyan program van, kicsit azért csúszik, de mindig 2 órán belül.
2019. dec. 17. 08:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor próbáld meg azt, hogy elkezdesz szedni c vitamint, magnéziumot, e vitamint, de ez lehet akár egy komplex multi formajaban is. Az e vitamin fontos, az mindenképp legyen benne.

Folyadékbol minimum 1,5 litert igyál egy nap, kötelezően, van ilyen alkalmazás is hogy igyál, mindig küld értesítést, hogy igyál meg egy pohár vizet, vagy 3 kortyot stb.


Ezt kezd el mielőbb, és ha februárig nem változik a dolog, akkor februárban menj a rakszuresre és ezt mond a dokinak.


Mert amúgy a vitaminhiány, folyadékhiany is okozhat vérzés zavart.

2019. dec. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ja, és azt is próbáld ki, hogy azonos időben veszed be a gyógyszert. Ha este program van, vidd magaddal, vagy szedd reggel.

Nem tudom reggelente mikor kelsz, mondjuk reggel 7kor vedd be amikor az ébresztőd amúgy is szól, ilyesmi. A rendszeresség fontos az ilyen típusú gyogyszereknel

2019. dec. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Jobb este, a reggeleim nagyon változóak. A programok szoktak bekavarni, színház vagy ilyesmi, de igyekszem arra is odafigyelni, hogy mindig nálam legyen.
2019. dec. 17. 09:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Szintén Lindynette-t szedek, de ilyen tüneteim nekem soha nem voltak az évek folyamán. Nálam a megvonásos vérzés szinte csak maszatolgatást jelent. Épphogy a tisztasági betétben van egy vékony vércsík olyankor. Lehet, hogy másik fajtát kellene szedned, ezt a nőgyógyászodtól kérdezd!
2019. dec. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!