Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miert van az hogy baratnomon...

Miert van az hogy baratnomon es hugomon is egybol eszreveszem ha mensiznek, hisztisek, latszik hogy gorcsolnek? De pl anyukamon nem (nincs valtozo korban mielott erre gondolnatok)

Figyelt kérdés

2019. dec. 20. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Mert anyukád nem kamasz már, ő éretten tudja kezelni. A kis csitriknek meg még egy ok, ami miatt lehet vonyítani.
2019. dec. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem mondanam sem a baratnomre, sem a hugomra hogy csitri vagy vonyitana... tenyleg latszik rajtuk, hogy szemvednek
2019. dec. 20. 09:15
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudják kezelni ezt a dolgot. Attól, hogy fáj a hasa stb még nem kell hisztizni
2019. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonymousreview60 ***** válasza:
97%
Az említett hölgyeknek lehet nehezebb (ti. durvább) a görcs fiziológiailag, és eközbne lehet alacsonyabb az fájdalomküszöbük.
2019. dec. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Én arra gondolnék, hogy a bnod és hugod még nem tudja mi a szenvedés, az igazi fájdalom.

Édesanyád már szült, ő tudja hogy a mensi kutyafsza a szuleshez képest pl.


Nálam is ez van, szülés előtt szabályosan szenvedtem a görcsöktől, de amióta szültem meg se kottyan, pedig ugyanolyan erősségű mint volt. Egyszerűen más lett a fájdalomküszöb.


Plusz, a felnőtt nők éretten kezelik a fájdalmat, míg a kislányok kevésbé tudják még titkolni ha bajuk van.

2019. dec. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
#3 látszik, hogy nem éltél át még olyan görcsöt, ami fel ér egy szüléssel... Csak így a semmiből nem kell mindenekre azt mondani, hogy hisztizik.
2019. dec. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Az első egy hapsi, aki egy megfázásba belepusztul. Ha átélne egy jóképűbb menstruációs görcsöt, a földön fetrengene és az anyukája után zokogna.
2019. dec. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, annyira bírom, amikor a leszült nők minden más fájdalmat leszólnak.

Egyszer, amikor egy bizonyos dologra mondtam, hogy fáj, a nagyeszű kolléganőm beszólt: Jaj, még nem tudod, mi az igazi fájdalom.

Persze nyilván a szülésre gondolt. Amit nem is fogok megtudni soha, mivel nem akarok gyereket.

2019. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki másképp viseli. Nekem se kottyan meg a menstruáció pedig 16 éve menstruálok. Párszor fordult csak elő, hogy nehezebben viselem. Aztán ott a pms, azt viszont van, hogy nehezebben viselem mint a vérzést.

Meg az is lehet, hogy oka van az erős gorcsoknek.


Meg ha már anyáról van szó, akkor az enyém tud hisztizni nagyon, pedig ő is szült 2x.


Nem minden fekete és fehér.

2019. dec. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a fájdalomküszöb nő a szüléssel, hanem a hormonális rendszer változik. Emiatt is csökkenhet a fájdalom. Másrészt vannak sajnos nők, akik endometriózisban szenvednek. Nos ez a betegség olyan, hogy a méhben lévő sejtek elkezdenek burjánozni a hasüregen belül is. Tehát, menstruációkor levál a nyálkahártya a hasüregen belül. Baromi fájdalmas.

A nők 6-10%-át érinti.

2019. dec. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!