Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyi fehér/sárgás folyás,...

Hüvelyi fehér/sárgás folyás, viszketés. Gombás fertőzés?

Figyelt kérdés
Elég hirtelen jött, egyik napról a másikra. 3 nappal ezelőtt szedtem be utoljára Dalacin gyógyszert, amit a fogorvosom írt fel nekem. Másnapra erős folyás, viszketés jelentkezett, a folyás szagtalan. Elolvastam a gyógyszer mellékhatásait és írta a hüvelyi fertőzést, bár kb 1 hete szedtem már a gyógyszert, mégis csak most jelentkezett volna? Maradt még a gyógyszerből de mivel nem tudom mitől lehet, inkább abbahagytam. Nemi életet nem élek jelenleg, nyilvános wc-ben nem jártam, minden nap tisztálkodtam. Nagyon kellemetlen a dolog, a közérzetem is rossz tőle, de mivel ünnepek vannak, orvoshoz nem tudok elmenni. Valaki tudna esetleg valami tanácsot adni hogy mit csinálhatnék? Hüvelykúp, krém semmi nincs itthon amiket eddig használtam amikor előfordult ilyesmi. Előre is köszönöm a válaszokat. 24/N

2019. dec. 25. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg Betadine kúp, de nem biztos, hogy használni fog.
2019. dec. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ügyeletes gyógyszertár?
2019. dec. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vitagyn C!
2019. dec. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az antibiotikum miatt simán lehet. Nekem is volt már ilyen (szintén fogászaton felírt antibiotikum miatt) 1-2x, sőt nem csak a folyásom lett erősebb, szagosabb tőle, de volt olyan, ami a havimba is belepiszkált elég szépen. Először én is azt hittem valami fertőzés, de a dokim mondta, h az antibiotikum miatt van, és ha felhagyok a szedésével pár nap alatt elmúlik. Igazából a kellemetlenségen kívül nagyobb bajod nem lesz tőle, szóval ezért nem feltétlen kell abbahagyni a gyógyszert, főleg az antibiotikumot illik végig beszedni. Viszont, ha a gyógyszer miatt van, akkor pár nap elteltével, szűnnie kellene ezeknek a tüneteidnek. Ha nem így van, akkor valóban fertőzés is lehet... Szerintem mindenképp menj dokihoz, az a legbiztosabb. Aztán, ha kiderül, h a gyógyszer miatt van, akkor emlékezz majd rá, és ha legközelebb azt akarnák felírni, nyugodtan mondd, h inkább másmilyet írjon, mert ez bezavart a női dolgaidba. Én is így szoktam, nem is szokott a doki fennakadni ezen, általában ír akkor mást, ha meg valamiért mégsem tud, akkor legalább fel tudok készülni a kellemetlenségekre...
2019. dec. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!