Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák? Vagy fertőzés?

Méhnyakrák? Vagy fertőzés?

Figyelt kérdés
Az alábbi tüneteim vannak: enyhe hüvelyviszketés; kontaktvérzés szex után, ami nagyon enyhe vérzéssel több napig is tart; viszketés a végbelem környékén. Sajnos utoljára 4 éve voltam szűrésen, akkor rendben volt minden. Most 26 éves vagyok, 20 éves korom óta élek szexuális életet és 7 partnerem volt. Egy éve kapcsolatban élek. Most megyek majd orvoshoz, de csak 27-ére volt időpont. Nagyon aggódom, aki bármi információval, tanáccsal tud szolgálni, kérem írjon.

2018. dec. 14. 18:07
 1/7 anonim ***** válasza:
A szex utáni vérzés nagyon nem normális, pláne ha több napig tart. Sajnos nálad tényleg lehet, hogy ez méhnyakrák, pedig soha nem szoktam itt ilyet írni.
2018. dec. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálam ilyen gombás fertőzés, és annak kezelésének következtében volt. Canesten combitól méhszájsebem lett.

Azért azt vettem, mert vény nélkül kapható. Többet sose...

(Egyébként sztk rendelésen korábban sorra kerülnél, én nem húznám az időt...)

2018. dec. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Azért koporsót még nem kell rendelni. A kontakt vérzés lehet egy sima méhszájsebtől is, de ha viszketsz is mellé, lehet van egy kezeletlen fertőzésed, ami miatt szex alatt megsérül a nyálkahártya.

De bakker, ne legyél már igénytelen, olyan nehéz évente egyszer elmenni rákszűrésre? Remélem ezután nem hanyagolod el magad.

2018. dec. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, teljesen igazad van, ezentúl minimum évente fogok menni! Közben kiolvastam az internetet és én is leginkább méhszájsebre gyanakszom...
2018. dec. 14. 22:21
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak egy sima fertőzés méhszájseb nélkül. Menj el az SZTK-s rendelésre soron kívül, és akkor már karácsonyra ki is leszel kezelve.
2018. dec. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt - méhnyakrákszűrésre évente kell járni. 4 év alatt simán ki tud alakulni, sőt már az is lehet, hogy előrehaladott fázisban van, ami annyit jelent, hogy sokkal kisebb eséllyel gyógyítható, mintha minden évben kivizsgáltatnád és időben elkezdenék a kezelést(amennyiben ez áll fenn). Felnőtt ember vagy, figyelj felelősségtudóan az egészségedre. Hacsak nem akarsz meghalni.


Másrészt - 7 szexpartnered volt, és még egyszer sem jutott eszedbe nemibetegszűrésre menni? Én fiatalabb vagyok nálad, de már így is van annyi eszem, hogy évente egyszer megcsináltatok egy teljeskörű szűrést(HIV, szifilisz, chlamydia stb). Ez ajánlott mindenkinek, aki szexuálisan aktív, függetlenül attól, hogy mennyire gondolod megbízhatónak a partnered/partnereidet. A betegségek bárkit betalálhatnak.

2018. dec. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
“Csak” fertőzés volt. A rákszűrés P2 lett, de ezentúl félévente megyek, jó lecke volt!
2019. jan. 12. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!