Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért van annyi férfi nőgyógyá...

Miért van annyi férfi nőgyógyász? Miért mondják hogy azok jobban mint a női nőgyógyászok?

Figyelt kérdés

pedig egy nő sokkal jobban tudja mi hogy/hol/miért van mert saját magán tapasztalja

én eddig egy női gyereknőgyógyásznál voltam

17/L


2010. júl. 20. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Kapcsolódó kérdés: miért van annyi női Urológus? XD
2010. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudja jobban egy nő se. Tanulnak azok annyit az orvosin, hogy nem kell nekik hozzá "tapasztalat", hogy tudják. Meg egyébként is, az orvoslás nem "tapasztalatokról" szól, ennyi erővel csak az lehetne onkológus, aki már volt rákos, vagy mi? :S


Amúgy szerintem nem jobban a férfi nőgyógyászok, ezt kitől hallottad egyáltalán? Én egy pasinál voltam egyszer, hát annál szerintem bárki csak jobb lehet :-) Nem a nemétől függ, meg nem a személyes tapasztalataitól, hanem a szakértelmétől, hogy mennyire jó doki. A többi meg a személyiségén múlik, pl hogy mennyire "durva", stb.


19/L

2010. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Urulógushoz nők is járnak, fordítva nem épp.
2010. júl. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Én eddig - bármilyen orvosról is volt szó - azt tapasztaltam, hogy a férfi orvosok sokkal szemérmesebbek, megértőbbek. A nők viszont gyakran erőszakosak, tapintatlanok.

Egyszer voltam olyan fogorvosnál, aki nő volt, és érzéstelenítő, meg minden nélkül fúrta és tömte be a fogamat, arról meg nem szólt, hogy lehetséges, hogy fájni fog, mert akkora a lyuk. Ezek után hozzátette, hogy még 4 fogammal meg kell ezt csinálni, aztán elmentem egy másik orvoshoz, aki azt mondta, semmi baj a többivel.

A háziorvosom is nő, és őt sem túlzottan kedvelem, mert nem veszi figyelembe a panaszaimat, csak azt mondja, menjek haza és pihenjek. Voltam már férfi orvosnál is, aki a "szimpla", 3 hete tartó "megfázásomról" megállapította, hogy tüdőgyulladás, aztán végül kaptam gyógyszert.

2010. júl. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
80%

A fogorvosom nő, őt imádom. Mikor egy férfinél voltam, az úgy beszélt velem hogy elsírtam magam.

A háziorvosnál inkább a férfi volt megértőbb.

Női nőgyógyásznál nem voltam még, én megvok elégedve a férfival akihez járok.

2010. júl. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

A pénz miatt. Ha megfigyeled, az igazán pénzes orvosi szakmákat a férfiak eléggé kituljadonítják:)


Az meg általánosítás, hogy a férfi orvosok jobbak, kedvesebbek.

Én pl nem is nagyon lennék hajlandó férfi nőgyógyászhoz menni (persze ha muszáj lenne, akkor igen). Igaz, csak egyetlen egy nőnemű nődokinál jártam, de vele maximálisan meg voltam elégedve. Figyelmes volt, kedves, óvatos, megbízható:)


Most épp egy kórházban vagyok gyakorlaton, szülészeten. Volt egy nő orvos, és mindenkitől azt hallom, hogy rengetegen jártak hozzá, nagyon rendes, kedves doki volt (gyesen van). Az egyik férfi doki meg pl akkora paraszt....


De olyat is hallottam már, hogy a nők sokkal lekezelőbbek...

Szóval ez nem a nemtől függ, hanem a személytől. Vannak nagyon rendes nő és férfi orvosok is, de vannak nagyon szemetek is.


Én azért szeretek jobban nőhöz járni, mert sokkal kevésbé vagyok szégyenlős egy nő előtt. Jobban átérzi a dolgokat. Akármit tanul az egyetemen vki, akkor sem fogja tudni egy férfi, hogy milyen a menstruációs fájdalom pl...

2010. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!