Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Intim kehely felhelyezése?

Intim kehely felhelyezése?

Figyelt kérdés

C-hajtogatással próbálkoztam, de nem megy. Mikor kell elengedni? Amikor a kehely szája pont beér a hüvelybe, de még a kehely kint van, vagy pedig teljesen fel kell nyomni, amíg már csak a szára lóg ki, és akkor kell elengedni a behajtogatott kelyhet?


Nem tudom, hogy jól van-e bent. Hallottam, ahogy kinyílik és vákuum keletkezett, de enyhén folyik belőlem a vér. Vagy ez csak a hüvelyfalon maradt vér lehet? Ha benyúlok, a kehely alja kerek, picit feljebb, ahol már nem redős, ott szűken össze van nyomódva (nem c- formában). Így érzem (bocsi a béna rajzért):

[link]

Szemből és oldalról, úgy értem, mintha átvilágítanának, szemből és oldalnézetből, akkor így nézne ki a kehely bennem.


Jó ez így, vagy teljesen kereknek kell lennie, az egésznek, behorpadás nélkül?


2019. dec. 31. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Teljesen ki kell nyílnia. Én is megszenvedtem vele az elején, és csak az egyik hajtogatási mód jött be, próbálkozni kell. Használj hozzá tisztasági betétet, míg meg szivárog.
2019. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És mikor kell elengedni? Teljesen felnyomom és akkor, vagy mikor a szája épphogy beér?
2019. dec. 31. 11:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy emlékszem, teljesen fent, de már majdnem egy éve nem menstruálok, úgyhogy annyira nem emlékszem...
2019. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
hogyne kene felnyomni. a tampont se logatod ki magadbol, ugye? ezt se szabad
2019. dec. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Felnyomnám nyilván, de az érdekelt, hogy mikor kell a hajtogatást elengedni. Mert eddig behajtogatva nyomtam fel teljesen, de nem sikerült rendesen a helyére tenni, vagy kinyílnia, vagy fogalmam sincs mi a baj.
2019. dec. 31. 12:10
 6/11 A kérdező kommentje:

Ha így érthetőbb:


Behajtogatom, amint a kehely szája a hüvelybe ér, elengedem és felnyomom


Vagy


Behajtogatom, felnyomom a hüvelybe, amíg csak a szára lóg ki, aztán engedem el, és elvileg kihajtogatódik


?

2019. dec. 31. 12:16
 7/11 A kérdező kommentje:
Mármint a hajtogatást engedem el
2019. dec. 31. 12:16
 8/11 anonim válasza:
Össze hajtogatod, felhelyezed teljesen elengeded. Ha nem nyílt ki a vákum elkezded forgatni. Ha túl mélyre ment fel ki húzod egy kicsit, ha nem ment fel annyira mélyre akkor beljebb tolod.
2019. dec. 31. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyébként, ha nem nyílik ki, akkor lehet ilyen hüvelygyakorlatot vagy mit csinálni.

Mintha összehúznád es elengednéd az izmokat, én kicsit leguggoltam hozzá, mintha kakiláshoz készülnék. Juj, nem tudom rendesen leírni.

2019. dec. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Összehajtogatod, és igazából a hüvelybemenetnél már el is kell engedni. Akkor jó, ha hallod a cuppanást/sziszegést, azzal kialakul a vákum. Általában, ha nem nyomod fel túlságosan, akkor magától is megtalálja a helyét. Az nem baj, ha horpadtnak érzed, nekem is mindig az, ahogy kezd megtelni vérrel majd szépen igazodik. Ha bizonytalan vagy, próbálhatsz egy ujjal felnyúlni, és körbetapogatni, hogy nincs e kívül a méhszáj. Még onnan tudhatod, hogy nincs jó helyen, hogy érzed, hogy ott van esetleg görcsöltet is.

A hüvelyfalon maradt vér eléggé tud 'szivárogni' próbáld ki olyankor amikor otthon vagy, és tegyél alá tisztasági betétet. Az elég lesz rá, és amikor majd folyamatosan használod, akkor kevesebb vér marad a hüvelyfalon, és tisztaságira sem lesz szükség.

Sok sikert :)

2020. jan. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!