Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóról vélemény?...

Fogamzásgátlóról vélemény? Tudja szabályozni a menstruációt?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában kezdett rendszertelenné válni a menstruációm, el is mentem orvoshoz, aki azt mondta hogy ezt a rendszertelenséget fogamzásgátlóval lehet szabályozni. Sajnos (igaz még régebbről) hatottam olyanokat, hogy a fogamzásgátló tabletták csak rontanak a helyzeten meg lehetnek rosszabb mellékhatásai, kiütések, esetleg meddőség stb, úgy hogy elég bizalmatlan vagyok ezzel kapcsolatban. Viszont ott van az is hogy valószínű vannak újabb jobb tabletták és hogy magán orvosnál voltunk úgyhogy megbízhatóbbnak tartom mint a közegészségügyben dolgozók egy részét (természetesen vannak ott is nagyon jó orvosok).


Szóval az lenne a kérdésem hogy ez beválik? Mik a tapasztalatok?



2020. jan. 7. 08:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én egy éve szedek fogamzásgátlót és azóta percre pontosan jön meg, viszont nálam előtte sem sok eltérés volt.
2020. jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A modern fogamzásgátlók nem ördögtől valóak nagyon minimalis a mellekhatas, sok esetben meg pozitivak is DE mindenkeppen vizsgáltasd ki magad rendesen mert a legnagyobb idiótaság hasra ütés szerűen tablettát írni mindenre
2020. jan. 7. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
31%

Én 2 éve szedek fogamzásgátlót és nekem is a rendszertelenség miatt írták fel és azóta mindig napra pontosan jön meg, pedig előtte volt hogy 1 hónapba 2x is megjött gondolj bele :D

Nekem egyből az első bevált, nem volt mellékhatása.

Már sokkal biztonságosabbak, kevesebb a mellékhatás mint régen, de persze így is lehet baj vele.

Előtte mindenképp menj el olyan vérvételre ami azt mutatja hogy hajlamos vagy e trombózisra, mert ha az vagy akkor el se kezd !

Sajnos sok orvos nem csináltatja meg ezt a vérvételt magától még mindig :/

2020. jan. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzás gátló szedése mellett nem lehet menstruációról beszélni,csak megvonásos vérzésről.

Ha valamiért most rendszertelen,annak biztosan megvan az oka,mindenképpen vizsgáltasd ki. Ez a helyzet kicsit olyan,mintha valami baj lenne a diófáddal,az orvos megoldása meg nem az,hogy megvizsgálja,hanem kivágja,és ültet helyette egy kaktuszt.

2020. jan. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igazából már volt egy nagyon részletes vérvétel, még csúcsterhelés is és ez után javasolta. Csak még nem íratta fel egyelőre
2020. jan. 7. 12:20
 6/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb magánosvos ingyenesen is rendel mert kórházban dolgozik. Tehát ebből még nem lehet kinelenteni hogy jobban megbízható. Én keresnék egy másik orvost. Az se mindegy hány éves vagy. 18, 25 vagy idősebb. Ha már rég rendeződnie kellett volna a menstruációdnak akkor lehet hogy a hormonjaidat is meg kellene nézetni, mert a rendszertelenségnek oka van. Az ok pedig amiért sokan a probléma elfedésének mondják az, hogy a tabletta szedését mellett jelentkező vérzés nme igazi menstruáció hanem megvonásos vérzés amit a tabletta idéz elő. Tehát ha abbahagyod akkor a probléma újból előjön.

Bárhogy is lesz, ahogy már előttem is írták trombózisra való hajlamot mindig kell ellenőrizni fogamzásgátló szedése előtt kortól függetlenül.

2020. jan. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Lemaradtam a részletes vérvétel részről. Azért én még megkérdeznék egy másik orvost. Baj nem lehet belőle.
2020. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A fogamzásgátló nem szabályozza, hanem leállítja a ciklust. Azért vérzel szabályosan 28 naponta mellette, mert a tabletta megvonása vérzést okoz és szabályos időközönként vonod meg. Lehetne vele 25, 30 vagy akár 2 hónapos ciklusokat is csinálni...Ha abbahagyod, újra a saját hormonrendszerednek kell dolgoznia, azaz jó eséllyel ugyanúgy rendszertelen lesz, mint most. Vagy akár rosszabb.

Egyáltalán mennyire rendszertelen a vérzésed?

És mi a tököm az a csúcsterhelés?

2020. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a fogamzás gátló nem erre való, az valóban kiiktatja a cikusod... De nyilván az a legkönnyebb megoldás az orvosok számára is (meg a páciensek számára is), hogy felírja a tablettákat... Végülis néhány év múlva úgysem ő viseli a következményeit.

Szerintem az igazi okot kellene megtalálni és azt megoldani (nem feltétlenül tablettákkal!) nem pedig elkendőzni azt.


Javaslom a "hormonmentes" youtube csatornát, ha többet szeretnél tudni a női test működéséről, a menstruációról vagy a ciklusodról.

2020. jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8 cukorterhelést írtam csak az autokorrekt "kijavította" :D


#9 Én is követem azt a csatornát ezért is tettem fel a kérdést és gondolkodtam el ezen az egészen

2020. jan. 9. 22:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!