Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Szexuális aktust követő...

Mixxy kérdése:

Szexuális aktust követő napokon jelentkezik valakinél felfázás/hólyaghurut/húgyúti fertőzés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Érdekelne hogy valaki szenved vagy szenvedett már hasonló problémában? Nekem mondhatni havonta visszatér egyszer. Viszont nem igazán múlik el. Előző hónapban kaptam antibiotikumot,nem szeretek gyógyszert szedni viszont akkor már muszáj volt mert 6 hétig elhúztam. Viszont minden hónapban nem szedhetek gyógyszert. Ha valakinek van valami jó ötlete tanácsa hogy neki mi vált be, szívesen fogadom.

2020. jan. 13. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Ha ilyen van akkor a partnert is kezelni kell(ene) mert pingpongoztok. Oda vissza megy a fertőzés.
2020. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Mit kezeljenek a partneren? Nem nőgyógyászati baja van, hanem e coli okozta húgyúti fertőzése. Ezt hívják nászutas betegségnek, nem egyszerű. Akinek hajlama van rá szinte kivédhetetlen. Talán próbáld meg az Urzinolt vagy a D-mannózt.
2020. jan. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Szex után mindig menj el pisilni, az segíthet abban, hogy elkerüld ezt.
2020. jan. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Sima felfázással nem kell kezelni a partnert, ha tünetmentes (hiába lett lepontozva valaki, valóban E Coli okozza a felfázásos esetek kb 80%át - orvosi mikrobiológia ). Viszont egy közös, romantikus STD szűrést felvetnék a barátomnak mert állhat fertőzés a háttérben.

Na meg aktus/maszti után pisilés alap.

2020. jan. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Nászutas betegség. Olvass utána a neten.

Vegyél betadinos hüvelykúpot, abból havi 2-őt használj.

Nekem a nőgyógyász mondta ezt arra, amikor érezném hogy felvagyok fázva.

2020. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is a d-mannose vált be, mindennap iszom min. 1 tasakkal, a Mullerben szoktam venni. Ez szoszerint kimossa az e-colit (90%-ban az szokta okozni és nem a partnertől kapod, hanem a saját bacijaid.).
2020. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt a problémám, a semmiből jött, egyszer előjött ez a hólyaghurutos dolog, aztán ezt követően 2-3 évig pár havonta feltűnt.. de nem úgy, hogy lassanként, hanem egyik pillanatról a másikra rettenetes szúró fájdalmam volt pisilés közben és, ha nem rohantam egyből orvoshoz, akkor fél napon belül véres vizeletem is lett... borzalmas


Nekem az vált be (lekopogom), hogy beszedtem mindig rendesen az antibiotikumot, amit felírtak, közben már rengeteg folyadékot ittam, majd az antibiotikum elfogyását követően 1 hétig semmi szex és hüvelyflóra visszaállító.


És persze megelőzés: EZ A LEFGONTOSABB!!!: minden együttlét után negyed órán belül elmegyek pisilni és nagyon odafigyelek arra, hogy napi 1,5 liter folyadékot megigyak, ugyanis, ha iszunk a nap folyamán, kiöblítjük a húgyhólyagunkat, ami által kevésbé maradnak bent az ártalmas bacik, nem tudnak elszaporodni


remélem tudtam segíteni

2020. jan. 18. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Bízom benne hogy jobban leszek . D-mannost várom hogy hasson
2020. jan. 19. 01:05
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Szeretnék segíteni a húgyúti fertőzésekkel küzdő társaimnak,a D-mannose powdert mindenkinek ajánlom. Ez valami nagyon szuper egy készítmény. Hatásos az első napoktól kezdve.

Igazából én minden nap megiszok egy adagot.

Szexuális aktus előtt vagy után szoktam inni egyet. Én a powdert használom , de van kapszula is.

Bárkinek bármi kérdése van írjon rám nyugodtan.

2020. febr. 27. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!