Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kb. Másfél éve nyirokcsomó...

Kb. Másfél éve nyirokcsomó duzzanatokkal küzdök. Már úgy érzem orvoshoz sincs értelme elmenni. Valaki volt hasonló cipőben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több nyirokcsomó duzzanatom van testszerte. Emésztőrendszeri autoimmun betegséggel küzdök gyerekkorom óta, és sajnos volt kb 2 év ahol egyáltalán nem tartottam a megfelelő diétát. Mire észrevettem, hogy a szervezetem emiatt teljesen legyengült és ismét diétázni kezdtem, egyre több nyirokcsomó duzzanatot fedeztem fel a testemen. Eleinte fájdalmasan jelentkeztek, majd vagy elmúltak, vagy megmaradtak, de már nem fájdalmasak. Több orvosnál voltam, minden szükséges vizsgálatot elvégeztek rajtam, minden negatív, papíron egészséges vagyok. Mégis jelenleg szigorú diéta mellett is több helyen (ágyék tájékon, hónalj és állkapocs) vannak duzzanatok. Ami legijesztőbb számomra hogy kb 5 hónapja az ágyék tájékon is megjelent egy, ami azóta mostmár 3.

Ezzel most megyek orvoshoz jövő héten.

Valaki volt hasonló helyzetben?

Csak reménykedem, hogyha valami súlyosabb lenne (limfóma vagy hasonló) akkor az másfél év alatt súlyosabb és egyértelműbb tüneteket produkált volna.



2020. jan. 14. 09:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok azóta, kérdező? Már nincsenek nyirokcsomó duzzanataid?
2021. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Amik voltak, azok még mindig megvannak. Ugyanolyan állagú, nem nőtt nem változott a milyensége. Rendszeres vérvételre járok, az eredmények mindenhol kiválóak. Lépet is külön szokták vizsgálni.

Mivel anno annyit jártam aggodalmakkal orvoshoz emiatt, hogy pszichiátriára akartak beküldeni, ezért felhagytam az ilyen mértékű stresszel. Az általános kontrollokra eljárok mindig.


Sajnos relatív sokféle ételintoleranciám van, emiatt is nagy valószínűsége van annak az orvosok szerint, hogy amiatt alakultak ki.

2021. febr. 9. 08:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!