Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van olyan, aki szült természet...

Van olyan, aki szült természetes úton, és császárral is, és a császár jobb volt? Írnátok róla?

Figyelt kérdés
Vagy ha ismerőst tudtok, és leírjátok, az is jó.

2020. jan. 28. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem édesanyám szült császárral. Bátyámat nem tudta megszülni másképp utána pedig már nem engedték hogy másképp szüljön, azt hiszem azért mert felszakadhatott volna a seb. Szerintem természetessel jobban járnál mert a császár ugye heget hagy, nem olyan kicsit és utána annak több nap a gyógyulási ideje, mint ha normális módon szülnéd. Meg lehet közben nem fájna annyira de utána tuti megszenvednéd hiszen végülis felvágnak.
2020. jan. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én csak császárral szültem, de utána 2 hónap az pokoli kellemetlen. Aki meg rendesen szül, utána már megy a lábán bagózni a mosdóba.
2020. jan. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért van az, h ha a kérdező úgy írja, h azoktól kér véleményt, aki mindkettőn átesett, mindenki más hozza a saját véleményt úgy, h nem élte át mindkettőt?


De ha már így van, akkor leírom, h én császárral szültem, az h két hónap az egy vicc , nevetséges...

annyi idő után már semmit nem szabad érezni!

Egyáltalán nem fáj, hamar megvan. Aznap a fájdalomcsillapítók segítenek, utána felallás, arra nagyon készültem mert olyanokat olvastam, h ott lesz vége az életemnek.. hát az sem nagy cucc amúgy, simán kibírható... másnap sétáltam, otthon pedig már mindent csináltam. Egy hét után zuhanyzas után elfelejtettem a műtétet és véletlen erősebben törülköztem. Na , akkor eszembe jutott..

Szerintem annak lehet szörnyű, traumatikus, aki nem erre készül, hanem már eleve megszenved a vajúdásnál, majd sos-ben elviszik műteni.

Az szörnyű lehet, halálközi élmény.

Én a műtétre készültem hónapokig, fejben esténként lejátszottam.

Minden tökeletesen történt.


Egy tipp: ha természetesre készülsz, akkor is érdemes kicsit utana olvasni a műtétnek, h ne érjen túl nagy meglepetésként.

2020. jan. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szültem mindkét módon. Maga a császár sokkal jobb volt. Semmi fájdalom, nyugodt légkör a műtőben. Míg hüvelyinél ugye a fájások, es en végig rettegtem, hogy baj lesz, pánikszerű érzésem volt végig.

Nah de a felépülés császár után pokoli volt. Újra is kellett műteni hematoma miatt. Kb 3 napig minden mozdulat szörnyű volt, 3 hétig pedig mindrn felállás.

Fogalmam sincs, hogy harmadikra melyik utat választanám.

2020. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#4: azt szeretném kérdezni, hogy ha a fájdalmat mérnéd össze, a császár utáni fájdalmat és a vajúdási fájdalmat, melyik rosszabb?

sztm a császár utáni fájdalom nem lesz olyan mértékű mint egy vajúdási fájdalom. vagy rosszu. gondolom?

2020. jan. 30. 08:58
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

3-as vagyok, bocs h én válaszolok..

De.. császár után hallani üvöltő anyukát?

Biztos, h nem.. csak felszisszenést, mert húzódik, kellemetlen.

Viszont normál szülésnél igencsak vannak üvóltések.


Miért nem választod a normált epidurállal?


Sokan félnek az érzéstelenítőtől, de ha te műtétet is vállalnàd, nem fèlsz, akkor válaszd úgy. Ha ugyanolyan, mint a császárnál, semmit sem lehet érezni...


Mondjuk én nem is a vajúdástól, hanem a kitolástól volt parám..

2020. jan. 31. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4es vagyok

5 órát vajúdtam. Ebből 4 olyan 6os erősségű volt, 1 óra pedig 10, de nem kiabáltam, mert azt mar nem -bírtam volna.

A császár után nekem volt napokig egy folyamatos alapfajdalom, majd minden fordulásnál, felállásnál olyan 8as. 3 nap után mondjuk csak 6os. Kb 3 hét után szűnt meg.

Én összeségében fájdalmasabbnak éltem meg a császár utáni időszakot mint a vajúdást, de lelkileg szebb volt a császár, bármennyire is furcsa ez.

2020. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm!

az epidurálnál félő, h nem érzed a tolófájásokat, persze mondják mikor kell nyomni, de volt, h bent ragadt a szülőcsatornában a baba, vagy vákummal, fogóval kell kihúzni stb.

a császár biztonságos... mármint a babára nézve (nekem ez a legfontosabb) kiszedik, és nem lehet probléma.

gázzal szült már vlk?

esetleg még erre lennék kíváncsi, h mennyire hatásos?

ezt is írják fájdalomcsillapításnak, és nincs magzatkárosító hatása.

2020. febr. 1. 10:58
 9/10 anonim válasza:
Én 2015-ben szültem császármetszésel most novemberben hüvelyi úton. Igaz a császár nem fájt de nekem jobb volt a természetes szülés. Nagyon fájt nem tudom hogy végig tudnám e megint csinálni :D de büszke voltam magamra hogy meg tudtam szülni :)
2020. febr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9: írtad, h a császár nem fájt, itt arra gondoltál, miközben csinálták akkor nem, vagy utána sem?

Első felülés, első mozdulatok?

2020. febr. 3. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!