Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Bethesda citológia, hogyan...

Bethesda citológia, hogyan értelmezhető?

Figyelt kérdés
Nemrég voltam rákszűrésen, az ügyfélkapun meg tudtam nézni az eredményt. Viszont nem szerepel rajta a P jelzéssel ellátott eredmény, mindössze két helyen található X, Értékelhető és a Negatív kenetnél. Most akkor hogyan is van ez? Már nem kell odaírni a P plusz számot hanem ezek alapján az enyém negatív? Idáig még sosem találkoztam ilyen lelettel, most más orvosnál voltam, talán itt máshogy működik?
2020. febr. 24. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezzel a lelettel valami nem stimmel. A cytológia értékelésére nem véletlenül használják a P 1,2,3,4 jelzést.
2020. febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennél a vizsgálatnál már nem használják a P1, P2 stb megnevezést, más rendszer alapján működik. A negatív kenet felel meg a P1-nek, tehát minden rendben.
2020. febr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Huh, most akkor nem tudom hogyan kellene értelmeznem. Ikszek ezen a két helyen szerepelnek, máshol semmilyen megjegyzés, x, semmi sem található. Mindössze ennyi amennyi be van jelölve a leleten.
2020. febr. 24. 18:45
 4/7 anonim ***** válasza:

A értékelhető mellett az x azt jelenti, hogy megfelelő volt a kenet, el tudták végezni a vizsgálatot, nem volt pl. zavaró mennyiségű vér, stb.


A negatív kenet pedig maga az eredmény, tehát nem volt se gyulladás, se kóros jelenség a mintában. Tehát negatív, minden rendben.


Én már 3 éve igy kérem a szűrést.

2020. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak kicsit furcsálltam, hogy az elmúlt években a p2-nél tudtam, hogy minden rendben, most viszont hiányzik ez a megjegyzés a leletről.
2020. febr. 24. 18:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Szimplan azért mert nem itt már nincs olyan. :) A negatív kenet mellett gondolom neked is van még egy "egyéb elváltozás", és "kóros hánelváltozás" rész is, ha gond lenne, akkor az lenne bejelölve.
2020. febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
P1 nagyon ritkán jött ki. Aki él nemi élete,annak nem szokott P1 lenni az eredménye. A P2 is negatív eredmény.
2020. febr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!