Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magyarországon miért vénykötel...

Magyarországon miért vényköteles a sima fogamzásgátló tabletta?

Figyelt kérdés
Már kb 3 éve szedem de kezdem unni, hogy folyton receptet kell íratni.. úgy csinálnak mintha valami veszélyes drog lenne. Ha már ilyen rohadt drága, legalább ne kelljen már ennyit rohangálnom érte..
2020. márc. 3. 18:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért mégis hormon tartalmú készítmény, jól néznénk ki, hogy akár 14 évesek szednék. Meg vannak olyan esetek, amikor nem szedhet az illető (pl májbetegség). Amúgy mit értesz "sima" alatt?
2020. márc. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Vérvizsgálat előzi meg, mert komoly következményei lehetnek annak, ha csak úgy felírják.

Nem laikusok kell hogy eldöntsék mi legyen vényköteles meg mi nem.

2020. márc. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert olyanok is vásárolnák,akiknek még nem kellene.

A férfiaknál meg más tabletta a vényköteles .

2020. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Borzasztó nagy problémáid vannak kérdező, irigyellek komolyan. -.-"

Ha nem akarsz a recept után koslatni 3 havonta, akkor kérjél meg valakit, hogy hozza el neked a háziorvostól. Problem solved.

2020. márc. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

Tudod, van ez az iszonyat hülye "e recept" nevű dolog.

Ha állandó gyógyszerről van szó, csak oda kell telefonálnod, fel rakják egy "felhőbe", és bármikor, bárhol kiválthatod a saját receptedet.

2020. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem, nem is azt mondom, hogy akárki szedhesse hanem elmész nőgyógyászhoz, felírja, aztán évente egyszer visszamész hozzá, hogy kapj valami igazolást, hogy szedheted tovább.

Pont azért probléma mert van elég dolgom :) imádom amikor valaki látatlanban egy kérdés alapján eldönti mekkora problémáim vannak.👌

Most először írták fel nekem az e-receptet, ki akartam váltani, közölték, hogy ez meg az meg amaz hiba van így hívhatom fel újra az orvost és mehetek újra kiváltani. Nagy segítség..

2020. márc. 3. 20:08
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Picit elkanyarodtál a témától, de azért évente egyszer csak van arra időd, hogy felkeresd a nőgyógyászt "hogy kapj valami igazolást, hogy szedheted tovább".

De ha ennyire be vagy táblázva, akkor a nemi életre sincs időd, tehát felesleges a tabletta.

Gondolj bele. Van aki a szívgyógyszerével van így, és mégsem hisztizik.

2020. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most, hogy pontosan leírtad a kérdésedet, őszintén egyetértek. Az elején el akartam magyarázni, hogy vérrög, meg meghalhat stb stb, de abban igazad van, hogy miért ne lehetne ilyen éves valami?


De gondolom azt meg nehéz lenne megoldani, meg követni. Végülis nem olyan nehéz szerezni egy pecsétet, de egy rendszerbe felvitt receptet már nehezebb hamisítani. Erre tudok csak gondolni...

2020. márc. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem azért szedek gyógyszert hanem mert amikor nem szedtem, volt hogy a mentő vitt el olyan fájdalmaim voltak menstruáció idején. Látod ezért nem kell ítélkezni egy kérdés alapján :)
2020. márc. 4. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!