Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hpv gyanú? Mitől lehet?

Hpv gyanú? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Most jöttem a nőgyógyásztól a cytológiai vizsgaltom eredménye miatt. Újabb vizsgálaton estem át,ahol a doki annyit mondott,hogy tovább kell küldeni tenyésztésre,de ne aggódjak. Mikor a férjemnek meséltem mi történt,akkor néztem meg a leletet,ahol HPV gyanú van írva. Kicsit azért ráparáztam...Eredmény csak 5hét múlva lesz...
2020. márc. 12. 12:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem fölösleges előre aggódni, még ha azt is mondják hogy hpv-d van, annak is van több 'fajtája', van ami magasabb kockázatú, van ami nem.

Pl. tavaly nekem is volt (gyenge) de nem volt semmi tünetem azért kb. 5 hónap múlva vissza kellett menjek mindenféle kezelés nélkül mert azt még lehetséges volt hogy simán a szervezetem is legyőzi (így is lett) és azóta minden ilyen vizsgálatom negatív lett :)

Pár éve anyukámnak is volt, de ő is megúszta egy ciszta kiműtésével és azóta neki is jó minden eredmény.

Ezeket csak azért írtam le hogy lásd hogy nem biztos hogy az egyenlő lesz pl egy daganattal szóval ne félj előre mert lehet hogy nincs is vagy ha mégis akkor csak ilyen enyhébb:)

2020. márc. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!