Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Angliában élek és nem tudom,...

Kleyo kérdése:

Angliában élek és nem tudom, hogy hogyan működik itt az antenatal care. Írtam pár klinikának, és az egyik közölte, hogy ha a terhességi tesztem pozitív lett, akkor a teszthez mérten, legalább négy hete terhes vagyok. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Február 21-22én probálkoztunk, március 5-én már halvány volt a csík, 8-án pedig már 1 perc után egyértelmű volt. Akárhogy nézem, nekem nem jön ki a négy hét... Már megint egy hülyével beszéltem?(már bocsánat ebben az országban még én is jobb orvos lennék...)

#Anglia #terhesség #antenatal care
2020. márc. 17. 08:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️


Amikor egy nő pozitívat tesztel már 4 hetes terhesnek számít, ugyanis a terhességet az utolsó mensi datumtol számítják mindenhol a világon.


Gyere le jó isten, komolyan nem volt biosz órád?


Nem te beszéltél hülyevel hanem szerencsétlen klinikai alkalmazott beszélt azzal.

2020. márc. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Namost, ha ezzel, ami alap, nem vagy tisztában úgy, hogy már próbálkoztok, az elég gáz. Látom, felkészültél...
2020. márc. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Március 8án kellett volna megjönnie na most akkor? :D
2020. márc. 17. 12:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Mit nem értesz kedves Kérdező? Az utolsó menstruációd első napjától számítják a terhességet. Nem a márciusi a lényeg, hanem a februári. Mikor volt az utolsó menstruációd első napja (februárban)? Na, annyi hetes vagy.
2020. márc. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Komolyan, kérdező olvass utána a terhességnek, mindennek a témában, nagyon sok cikk van róla.


Március 8an kellett volna megjonnie, akkor lett pozitív a teszted. Nagyon jó, gratulálok hozzá.


A terhességed 4 hetes a hivatalos számítások szerint. A hivatalos számítás úgy zajlik, hogy megkérdezik mikor volt az utolsó mensi első napja. Ami nem a márciusi, hanem a februári, ami óta ugyebár 4 hét telt el.


Teljesen mindegy, hogy te február 27en este 8kor voltál együtt a pároddal, akkor is úgy fogják számítani a terhességi kort, hogy az utolsó mensi első napjától és ez a világ minden táján egyezik. Mindegyik országban.


Elmagyarazom, vagyis próbálom. Amikor elmúlik a menstruáció a petefészek érlel egy újabb adag petesejtet. Szépen érlelődik, készül a kilökődésre...

Minden nő a ciklus 14. napjan (vagy akörül) 2 hetes terhesnek felel meg. (igen, mindenki, csak van akinek megtermékenyul a petesejt, mint neked, és van akinek nem, annak menstruáció formájában távozik a testből)

Tehát a 2. hét körül történik az ovuláció. A petesejt akkor 2 hetes "érett", és amikor ebben az időszakban összebújsz a pároddal, és az ő sejtje találkozik a tieddel, elkezdodik a beágyazódás ami szintén 2 hétig szokott tartani. Amint beágyazódik megkezdodik a hcg hormon termelése amit ugye a vizelet teszt is kimutat. Itt ebben a pillanatban a te megtermékenyített petesejted 4 hetes "idős". Mert ugye 2+2=4

2020. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szuper!
2020. márc. 17. 13:52
 7/14 A kérdező kommentje:
Én a megtermékenyítést számoltam, beágyazodással, nos lehet ezért is nem értettem a dolgot.
2020. márc. 17. 18:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Semmi baj. Nem tudom ott hogy megy a terhesgondozás, de itthon azt szokták mondani, terhesség megállapításhoz elég a 8. Héten menned
2020. márc. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindössze azért mennék, mert korábban volt problémám az ösztrogén dominanciával,illetve a pajzsmirigyem sem teljesített tökéletesen, minél előbb szeretném, ha ezekre lenne egy vérteszt. Nem tudom, hogy a HCG-t szokták ilyenkor méregetni? Haza mentem volna, és magán laborba lettek volna ezek a vizsgálataim, de ugye a jelen helyzet miatt nem is engednek, és nem is kockáztatnék. És itt sajnos több esetben nem tudta az orvos, hogy egy pajzsmirigy vizsgálathoz milyen tényezőket kell nézni a vérben, továbbá azt sem tudta, hogy mi az a SIBO amely problémám szintén fennáll, a kortizol szintemet vérnyomás mérővel akarták megnézni, szóval kicsit aggódom :D
2020. márc. 18. 08:23
 10/14 anonim ***** válasza:
Keress akkor egy normalis orvost. Kérdezz körbe ahol élsz ki kit ajánl. Biztos van a lakhelyednek fb csoportja v vmi...
2020. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!