Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Égő húgycső? Vajon mi okozhatja?

Égő húgycső? Vajon mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hónapja elkaptam egy húgyúti fertőzést (e.coli baktérium). Elmentem nőgyógyászhoz, kaptam 2 adag monuralt, amit egy hét különbséggel meg is ittam, ahogy a doktor úr mondta. A felfázás tüneteit elmulasztotta, azonban pisilés előtt kellemetlen érzést tapasztalok a húgycsövemben. A pisilés nem fáj, rendes sugárral is megy, illetve normális mennyiségű is. Mikor érzem hogy pisilnem kell, egy picit elengedem magam, mintha hagynám hogy folyjon, majd épp mielőtt kijönne, kicsit belenyilal. De mikor utána elmegyek mosdóba, semmim sem fáj. Nincs esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet? Elmennék orvoshoz, de most sajnos a koronavírus miatt alig rendel.. :(

20/L



2020. márc. 20. 01:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg még nem múlt el. Húgyúti fertőzés esetén nem nőgyógyászhoz kell fordulni, hanem urológushoz. Persze, hogy nem kaptál megfelelő kezelést. Szív problémákkal például nem megyünk proktológushoz.


Ígyál nagyon sokat! Napi 4-5 litert, sok teát mellette! Jelenlegi helyzetben nem fogsz tudni már elmenni orvoshoz, ha nem sürgősségi eset. A lényeg, hogy minél többet pisilj, hogy tisztuljon a szervezeted a káros baktériumoktól.

2020. márc. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Annyit tudsz megtenni, hogy a háziorvosodhoz mész el. A háziorvosok rendelnek. De az meg veszélyes, mert sokan mennek oda lázasan. A legjobb felhívni a háziorvost elmondani a problémát és vagy azt mondja, hogy menj oda amikor már nincs beteg vagy felír egy e-receptet amit kiváltassz a patikába.
2020. márc. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!! :)

Szóval akkor is fennálhat a húgyúti fertőzés, ha már más tünetem nincs, csak ez nagyritkán?? :( Banyek. Tegnap óta iszok d-mannózt, de akkor mindenképp nekiállok vedelni vizet, teát, hátha átmos.

2020. márc. 20. 02:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Van szexuális partnered? Mert akkor hólyaghurut sokszor előfordulhat. Főleg ha mindig vissza fertőz téged
2020. márc. 20. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, van jelenleg partnerem. Miatta alakult ki az első hólyaghurutom, azonban tudtommal nem ő "fertőz vissza", hanem maga az aktus, hiszen bekerül oda a baktérium. Mióta elvileg kigyógyultam belőle, azóta voltunk már együtt egyszer, de semmi változást nem vettem észre magamon.
2020. márc. 20. 03:36
 6/11 anonim ***** válasza:
A felfázás lassan gyógyul. A fertőzés után vannak ilyen tünetek egy ideig. Én kisvirágú füzikéből teát csinálok és egy néhány nap alatt teljesen elmúlik az a pisilés előtti szúrkálás.
2020. márc. 20. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Felfázásnál folyamatosan wcre járna. Ez inkabb valamilyen másfajta bakterialis fertőzés. Azert csípi szerintem. De igazából mi csak talalgatni tudunk. Legjobb házi orvost felhivni.


Amugy a partnered lehet hordozó, barmikor vissza fertőzhet. Nem kell, h neki legyen tünete.


De a gyógynövényekkel nem lősz mellé...ártani nem árt. Illetve ha sokat iszol az se árt.


Esetleg még kamillás fürdőt próbálhatsz.

2020. márc. 20. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy úgy tudom a háziorvosnál is tudsz pisilni. Tehát megtudja helybe állapítani a vizeletből, hogy van e gyulladás vagy nincs. De hogy minden háziorvosnál van e ilyen teszt az passz..
2020. márc. 20. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, mindenkinek mentek a zöld kezek!!:)
2020. márc. 20. 05:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Anális szexet gyakoroljátok? Nekem amiatt volt. Igyál sok teát, ajánlom a grapefriutmag cseppet rendszeresen+c vitamin.
2020. márc. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!