Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Endometriozisom van. Nem...

Endometriozisom van. Nem tudok rola sokmindent, valaki segitene? 18/L

Figyelt kérdés

Mindket petefeszkemben van, illetve a belrendszeremet is erinti. A mutettel varni kell a koronavirus miatt, es azota nem is vizsgaltak meg (kb 3 hete).

Azota folyton felfazasi tuneteim vannak, es a huvelyem is faj, szexualis eletemet is befolyasolja, mert a behatolas is faj, "megvizsgaltam" magam, es a huvelyemben oldalt talaltam egy kis csomot ami faj, nem tudok ulni se miatta mar. Lehet, hogy azota tobb helyen is kialakult? Olvastam rola, de egy csomo oldal mast ir, es nem tudom melyiknek higyjek. Beszelni fogok mindenkeppen az orvosommal, remelem meg is vizsgal, de addig aki ebben a cipoben jar, segitene?

Elore is koszonom a valaszokat!



2020. ápr. 1. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Szegény nagyon sajnállak. Remélem ha megműtenek rendben leszel. Sajnos ez meddőséget okozhat.
2020. ápr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
42%

Szia, a Facebookon van 1-2 zárt csoport, ahol hasonló cipőben járnak mások is.

Sajnos nagy még a konfúzió, orvosok között is, olvass minél többet, és ragaszkodj a vizsgálathoz, ez akut kezelést igénylő eset.

2020. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenképp műtét szükséges.

Addig is míg a járvány miatt várnod kell hagyd el az étkezésedből a glutént (búza, rozs, árpa) és egyél minél több BIO minősítésű ételt.

Már írtam erről korábban:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__7918..

2020. ápr. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Ne higyj a 3-asnak, az endometriózis nem gyógyítható, csak kezelhető. Semmilyen diéta nem jó rá,úgyhogy feleslegesen ne sanyargasd magad. 1-2 menstruáció alatt is nőhetnek centiket. A behatolás addig fájni is fog, amíg nem műtenek. Engem már 2x műtöttek, mert az első műtét után nem kaptam megfelelő gyógyszert. Ha valakinek súlyos endometriózisa van, az olyan gyógyszert igényel, ami teljesen megállítja a menstruációt. Általában csak 1-2 évig szedetik az orvosok, de utána szinte azonnal visszanőhet az endometriózis. 1 nő van az ismerősi körömben, akinek 1 év gyógxszerszedés után nem nőtt vissza. Az összes többi ismerősömnek a gyógyszer szedése után azonnal visszanőtt. Rokonomat 3x műtötték, utána nem kapott gyógyszert és most egy 4. műtétre is szüksége lenne, mert ugyanolyan elviselhetetlen a menstruációja.

Tudnék még rengeteget mesélni vagy tanácsot adni, nyugodtan írj rám privátban, ha van még kérdésed.

2020. ápr. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%
3-as vagyok. Ne higgy a 4-esnak, nem az endometriózis gyógyítását írtam le, hanem azt, hogy mit tehetsz addig, amíg orvos nem tud megműteni és az utána szokásos kezelést elkezdheted. A gluténmentes diéta pedig igenis jó a kezelésére. Tapasztalat. 2 műtét után vágtam bele és évek óta (több mint 5 éve) tünetmentes vagyok.
2020. ápr. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4

Szerintem olvasd el még egyszer, mire válaszoltál.

TÉNYLEG nem volt szó benne gyógyításról.


Itt van egy 18 éves ijedt nagylány, aki segítséget kér, ti meg egymásra licitálva próbáljátok összezavarni, hogy kinek ne higgyen. Ettől lesz jobb neki?

2020. ápr. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!