Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Aki endometriózisban szenved,...

Aki endometriózisban szenved, melyik kórházat, orvost ajánlaná Budapesten és környékén?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 2 éve fáj jobb oldalon az alhasam, hiába mentem már 2x is nőgyógyászhoz, nem látott semmit. Jobban beleástam magam a témába és a nőgyógyászati problémákba, és az internet alapján endometriózisom lehet.

Rögtön szakorvoshoz szeretnék fordulni, nem falusi nőgyógyászhoz. Ajánlanátok valakit?

Az interneten ezt találtam:

[link]


Előre is köszönöm.



2016. dec. 3. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

A "falusi nőgyógyász" is tud vérvételt kérni, és abból lehet tudni, hogy van-e endometriosisod vagy sem. Volt már ilyened ( CA 125) ?

Olvasd el azt amit, egy régebbi kérdéshez írtam (5.7.9.válasz): http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__79183..

2016. dec. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.

Tudnál nekem segíteni abban, hogy elkezdhessem ezt az étrendet? Miket olvassak el, milyen ételeket vegyek, hogyan keszitsem el őket? Előre is nagyon köszönöm.

2016. dec. 4. 07:23
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Ez alapján a cikk alapján elindulhatok?


A falusi nőgyógyászról meg csak annyit, hogy hiába voltam nála kétszer, hiába mondtam, hogy a fájdalom sokszor még a combomba is kisugárzik, vagy hogy a székrekedésem miatti béltükrözéskor is éreztem azt a fájdalmat, hogy "megnyomják azt a fájó pontot", azt mondta, hogy ő nem lát semmit...

2016. dec. 4. 07:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy tényleg nem látja, mert olyan helyen helyezkedik el, ahová úgymond az ultrahang nem lát el.

Vérvétel: CA 125.

Igen, a linkelt cikk használható.

Amitől óva intenélek, hogy ezek után gluténmentes lisztkeveréket vásárolj, vagy hogy készen vegyél gluténmentes zsemlét. Ugyanis ezek, hacsak nem BIO minősítésűek, akkor ugyanúgy peszticiddel mérgezed magad.

Nekem liszthelyettesítőként a BIO zabliszt vált be. (A zab fogyasztását nem ajánlják gluténérzékenyeknek, mert a malom, ahol őrlik, búzalisztet is feldolgoz. Nekem az évek alatt semmi gondot nem okozott. Zabpelyhet is eszem, csakis bio minősítésűt.) Egyrészt mert bio/organikus termesztésű, másrészt jól helyettesíti a búzalisztet. Sok mindent lehet belőle tojással készíteni. Létezik még alacsony gluténtartalmú Alakor bio búzaliszt. Több mint fél kilót megettem egyszer belőle 2 nap alatt (pizzát készítettem) és csak utána görcsöltem be. Míg ugyanezt egy falat tésztával el lehet nálam érni.

2016. dec. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Zafírmacska válasza:
Ca 125-ös érték TUMORMARKER, nem az endometriózis kiszűrésére van, különben minden kétséges esetben egyértelmű választ adna! Nekem pl.egy egyszerű ciszta okozta a CA 125-ös szint emelkedését (évekig), de emelkedhet mióma miatt is. Endometriózist ultrahanggal vagy MR vizsgálattal lehet valószínűsíteni, és nem, sajnos egy mezei nőgyógyász legtöbbször erre alkalmatlan. Mikor a másik petefészkemben endometriózisos cisztám is keletkezett, azt egy onkológus-nőgyógyász főorvos vette észre, de utána vizsgált más főorvos is aki nem onkológus és ő nem gondolta hogy ez az lenne. Pedig az. Laparoszkópiás vizsgálat mutatja ki 100%-os biztonsággal, de ha a tünetek stimmelnek akkor elég valószínű. Szerintem keress egy jó onkológust! A diéta szerintem is jó, én glutén és cukormentesen étkezem (tejterméket és húst se sokat)és próbálom megóvni magam a stressztől. Szedek Visanne-t 3 hónapja, az elsorvasztja a szétszóródott nyálkahártya-szigeteket. Műtétet nem szeretnék mert sokszor visszatérhet. Nem tudom mi lesz, de nagyon lecsökkent a fájdalom és egyéb tünetek.
2017. jan. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!